Bock kitinde efsane gaz çıkışı gif

Ben böyle gaz çıkışı görmedim yaklaşık 4 gün boyunca bu tempoda gaz çıkışı oldu geceleri uyutmayacak şekilde bakalım bu efsane gaz çıkışına efsane tadı alacakmıyım :wink:

İlk günlerde -fermantasyonun en yoğun olduğu zamanlarda- çok ve normalin üstünden çıkan gaz, mayaların çok hızlı çalıştığını ve biranızda istenmeyen tat ve kokuların oluşacağının habercisidir.

Sıcaklığınız kaç derecede acaba normalden yüksek mi ? Eğer normalden yüksekse ve böyle bir gaz çıkışı varsa büyük ihtimal ilk yazdığım şeyi doğrulayacak.

Sıcaklık önemli bu işte ama çok da abartmaya gerek yok. 22-23 dereceden aşağıda bira kuramadım sanırım hatta yaza yetsin diye son kurduğumda ilk günler 27-28, 2-3 gün sonra 30 falandı evin içi ve giderek arttı. Tadı bir şekilde etkiler hatta füsel alkol üretir mutlaka ama çok takıntılı olmayın. Antalya’da, İzmir’de, Adana’da yaşıyorsanız eyvallah, endişelenin ama öyle 27-32 derece arası biranız öyle çok kötü olmaz. Elinizden geliyorsa ve sizi yormuyorsa 20 derece civarında tutun ama sizi çok zorluyorsa koyverin gitsin. Hatta bizim ev şu tarihten itibaren 19-24 arası gidip gelecek kaloriferin yanması ve dışarının sıcaklığına göre, “anam 23 olmuş diye soğuk sulu leğen bile kullanmam” öyle diyeyim size.

Ha bu arada ekleyeyim, evin en hiç güneş almayan bir kileri var. Evin sıcaklığından 2 derece düşüktür veya yüksektir mevsimine göre. Kışın 22’de ölçtüm, belki sabah 4’te 19 oluyordur, 32’de gördüm kilerde.

Tabi bu arada yazın bira yapmadığımı da ekleyeyim, yaz sıcağında Ankara’da bira yapıp sen böyle demiştin diyen olmasın. Yanlış hatırlamıyorsam Haziran 14-15 gibi şişelemiştim son kurulumu.

Kova sıcaklığı 20/21 derece asla yukseltmedım daha fazla, ewimin böyle bi avantajı var temmuzda bile bu dereceleri aşmadım yani sıcaklıktan dolayı değil kuru malt özüne ilave olarak şekeri biraz fazla kullandım belki alakalıdır ama şişelerken tattım her hangi bir sorun yoktu bir hafta daha bekleyip görelim.
Ama bu gaz çıkışına bayıldım ;)))