Bottle cutter ( Ev yapımı şişe kesici )

O şişe kesilecek !

Bu işlem sonunda bardağın kenarlarını nasıl Zımparalamam gerektiğini anlayan bir arkadaşımız anlatırsa ninkasi öpsün onu :wink:

2 Likes

Sabitleyemediğim için rakı şişesinde kesik çizgisi birbirini karşılamadı ve sonuç:

Youtube da bir cok video izlemistim ama cesaret edemedim. Dikkatli olun.

1 Like

İnce zımpara kagidi ile olur. Çikan toza dikkat edin sadece.

1 Like

Ben bu yönteme pek güvenmiyorum. şişe yüzeyinde görünür görünmez incecik çatlaklar oluşturma ihtimali çok yüksek. can sıkıcı şeyler olmasın

Cahilliğimi mazur görün :slight_smile: Şişeyi niye kesiyorsunuz?

3 Likes

Dostum çeşitli yuvarlak şişeleri keserek afili bardak yapasım vardı ama hala beceremedim şu işi. Biraz atölye bilgisi ve becerisi gerekiyor.

Asetonla yakma olayını denediniz mi :slight_smile:

Yok denemedim. Zaten bu olay bile riskli geliyor bana.

Şimdi de benim cahilliğimi mazur görün iki kestiği şişe parçasını birleştirerek ne yaptı eleman ?

Cam tuğla olarak inşaatta kullanıyor. Hem şişenin geri dönüşümünü sağlıyor hem de üretiminde çok enerji gerektiren ve çevreyi kirleten çimentodan tasarruf ediyor.

1 Like

Birde heineken in şişeleri var, efes ile tuborg da anlaşıp 2 sene bu şişelerden yaptırsa memlekette evsiz kalmaz.

4 Likes

Cam tuğla olayı süpermiş. Bildiğim kadarı ile çok da ucuz maliyetli birşey değil. Bira hakikatten dünyayı kurtaracak sanırım :beers:

1 Like
1 Like

gereksiz ve güvensiz bir işlem gibi geldi bana , kırık şişenin ağzını mühürlemek için en iyisi ısıtmak , ocak ateşinde yavaş yavaş ısınan cam plastik gibi erir , biraz kızarınca sert soğuk bir yüzeyde döndürerek camın ağzı mühürlenir

böyle gereksiz işleri çocukken yapardık , haydi cam eritelim haydi taş yakalım deodorant patlatalım …

1 Like

Ulaş Bey, burada herkes sanıyorum deney yapmak, kendini geliştirmek ve birbirine yardımcı olmak için bulunuyor. Güvensiz bulmanız elbette anlaşılır, ancak çocukça demeniz biraz maksadını aşmış sanırım :slight_smile: Neticede herkes deneyip yanılarak bir şeyler başarıyor. Birbirimize yapıcı eleştirilerle dönersek, mesaj birikimiyle hem cesaret verici, hem okuması daha keyifli bir platform oluşturabiliriz diye düşünüyorum.

1 Like

yukarıdaki videoda kullanılan yöntemle her türlü şişeyi kolayca kesebiliyorsunuz. Lakin o kesilen şişeden bardak yapmak gerçekten zor, saksı, küllük vb elde edebilirsiniz. Kenarları su zımparası ile düzeltmeye çalışınca ciddi toz çıkıyor ve gerçek bir bardak gibi güven vermiyor. Kenarları düzeltmenin başka bir yolunu bulmak lazım…

Neden şişeleri kesiyorsunuz? Sırf yapabildiğiniz için mi? :slight_smile:

Yapamadım zaten :relaxed:
Neden denedim: çünkü çok güzel şişeler var piyasada. Acaba bunlardan bardak avize vs. yapabilirmiyim demiştim. Alet pek verimli olmadı ama yine de çalışan bir ekipman bulsam satın alabilirim. Ezcümle edinilen hobi hiçbir işe yaramayan saçma birşey olsa bile bir süre kafamı rahatlatıyor ise zaman ayırırım :beers: