Brewer's Pilsner bira kiti hakkında

Brewer’s Pilsner kitini deneyen varmı acaba Muntons Pilsner ile farkı nedir deneyenler veya bilenler yorum yaparlarsa sevinirim.

Ben de yeni aldım ama daha kurmadım…Bir - iki güne kadar kurmayı düşünüyorum.Tecrübelerimizi paylaşalım…Bol köpüklü günler.

Bende yeni aldım şimdi sipariş verdim
Brewers pilsner bira kiti
1 adet us05 ale maya
1 kg paket bira kiti güçlendirici
500 gram toz şeker
Tarifim bu Pazar günü kurucam bakalım nasıl olacak

Sitede “Brewer’s Pilsner” yazan kiti aldım. Kutusunda MJ New Zealand Brewer’s Pilsner yazıyor. MJ’nin sitedeki diğer Pilsner kiti iyi yorumlara sahip değil. Bunu kurup kurmama konusunda kararsız kaldım. Kuran biri varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

Ben dun kurdum. 1.2 mj malt ozu ile. Fakat og 1037 aldim. 2 saat icinde fokurdamaya basladi. Bakalim fg ne olacak. 21 gun beklemeyi dusunuyorum

1 Like

Og1037 çok düşük olur biraz şeker ekleseydiniz keşke

Acikcasi cok dusundum.Kutunun uzerinde 4.4 alkol oranin gorunce sekersiz denemeye karar verdim. Bakalim ne kadar alkol alacaz

Ancak 4 ü bulur belki onuda bulmaz fakat gövdesiz olur miller gibi fakat biraz koyu olur bakalım görelim sizden olduktan sonra fotoğraf bekliyoruz

Diğer MJ’in Pilsener kiti ile aynı olmadığı için sorun olacağını sanmam, o kiti bende yapmış ve bende beğenmeyenlerden biriyim. Bu kiti uygun fiyat nedeniyle almayı düşünüyorum. MJ ailesi genel olarak iyi.

1 Like

MJ Açık Renk Sıvı Malt Özü - 1,2 ve 500gr Dekstroz Şekeri ile hazırladım. Bugün bir hafta oldu ölçüm yaptığımda 1010 gibi bir değere ulaşmış. Paket üstünde 1kg dekstroz ile hazırlandığında 1006 FG bekleniyor. Buna dayanarak benim beklentimi de hesaplama şansım var mı?

Bence 2 gün daha bekle sonra şişele

Kutusunda da tavsiye edilen 10günlük süreyi her türlü beklemeyi düşünüyorum. 23 derecede iki kova birden güzel bir fermantasyon oldu diye düşünüyorum. Beklenen FG değerinin kutu üzerinde yazması hoşuma gitmişti ama farklı kurulum yapınca bir işe yaramadı tabi. LME eklediğim için 1006 üstünde bir değer ile sonlanacağını düşünüyorum mantık olarak.

Pazar günü kurulumu yaptım iki hafta sonra şişeleme sonrası ilk izlenim belli olur.

Arkadaşlar yaklasik 3 senedir bira yapıyorum. İlk defa böyle bir hata yaptım. Bu birayı 500 g kuru malt özüyle yaptım. Önerilen sıvı malt özü dikkatimden kaçmış. Mayayı da ekledim. Sizce artık kurtulmaz mı? Sonuçta gazoz mu icerim dersiniz😂

Sanırım yüzde 4.5 gibi bir alkol seviyesi yakalarsınız içimi güzel bir bira olur

Bende bu akşam kurucam bakalım nasıl olacak
Brewers pilsner kit
1 paket Muntons kit güçlendirici
500gr şeker
1 paket us05 maya
18 20 derece arası 2 hafta kova
Şişede en az 1 ay olarak

Şu an itibariyle
Brewers pilsner kit
Muntons 1 paket kit güçlendirici
500 gram toz şeker
Us05 maya 1 paket
Kurulum bitti
20 derecede maya eklendi
Og 1049 verdi
Bakalım sonuçlara
2 hafta kovada

Evet sıcaklık şu an 19 derecede sabit 12 saat içinde fokurdama başladı kapak Şişkin çok hızlı gaz çıkışı devam ediyor krausen izi yok

Bu gün almayı düşünüyorum da mj lme ile kurmayı düşünüyorum kendi mayası nasıl acaba umarım iyidir :slight_smile:

Çoğu tanıdıklarım aldı bir kişi memnun şuan içiyor o yüzden bende denedim ama gitgide çoğalıyor alan kuran