Brewferm Christmas Kiti

Merhaba arkadaşlar,

Siteye yeni gelen Brewferm Christmas kiti pazartesi günü elime ulaştı ve dün gece kurdum.
Diğer kitlerin aksine 7 litre olarak kuruluyor. Herhangi bir şeker ilavesi gerekmiyor.

Elimde küçük kova olmadığı için 10 litrelik su şişesi içerisinde kurabildim. Öncesinde mayayı uyandırdım ve oluşturduğum 7 litrelik karışıma ilave ettim. ilk sıcaklık 22 derece, OG ölçümü 1062 gibi okudum. şuan 19 derecelik oda içerisinde bekliyor. Hava kilidinde şimdilik hareket yok ancak kovada krausen oluşumu mevcut görünüyor.

Yabancı forumlardan ve videolardan takip ettiğim kadarı ile oldukça geç olgunlaşan bir kit. 6 aydan önce içilmesi tavsiye edilmiyor. Benim de niyetim beklemek olacak. Gençken tadanlar pek beğenmemiş ancak uzun süre bekledikten sonra denediklerinde oldukça aromatik ve lezzetli olduğundan bahsedilmiş. 1 sene bekletin diyenler bile var. %7,5 alkol oranı ile aslında tam kış aylarına uygun.

Bu arada kurarken extractın tadına baktım. Açıkçası muntons bock kitinin extractından daha fazla karamel ve baharatsı tatlar aldım. nihayetinde güzel bir bira olacağını umuyorum.

Şişe şekeri konusunda taylan beyin açıklamasına göre hareket edip şişe şekeri kullanacağım. Yabancı forumlarda FG değeri olarak 1020 görüp şekersiz şişelemekten bahsedilmiş.Benim de izlediğim bazı videolarda şişe şekeri kullanmadan aşırı gaz ve köpük edilmişti. Şişelerken o anki ruh halime göre tek veya çift şeker kullanabilirim.

Aylar sonra eğer unutmazsam tadım ile ilgili değerlendirmeleri yazarım.

1 Beğeni

Bu sene bu kiti içmek hayal oldu. Belki 2016’da kurup havalar ısınmadan Mart gibi içilebilir.

Bu akşam ben de 16 litrelik kovaya kurdum kiti…
Sıcaklık 23 iken mayayı ilave ettim… 1064 yoğunluk
Şu an ortam ısısı 20 derece… ve henüz 3 saat kadar geçti ki, hava kabarcıklarının sesini duydum.
Bu güzelliği de ilk kitten, 6 ay öncesinden kalma bir “Bock” açarak selamladım… :slight_smile:
Ben de şekerli şişeleyip, sabrederek tadını bulduğunda açmayı düşünüyorum…

Siteye varır varmaz ben de sipariş vermiştim.
Tuborg Kış Birası’ndan (Tuborg Christmas Brew) kalma bir özlemle belki, üzerinde Christmas yazınca saniye bekleyemedim.

3 adet kiti standart büyüklükteki kovaya 21 lt olarak kurdum.
3 kitin de mayalarını uyandırıp koydum, ilave birşey kullanmadım.

Kiti açtığımda harika kokusu beni karşıladı, 3 kit üstüste açınca kendimden geçtim diyebilirim.
Yoğunlukölçerdeki örneği tattığımda, şeker miktarını arttırdığım yüksek OG’li eski kurulumlarımdan farklı olarak - OG 1065’e rağmen - geniz yakmayan seviyede şeker, bolca karamel ve yoğun şerbetçiotu tatları aldım.

3 kiti eritmek, kutu içinde kalanları süzdürmek vs. için 4,5 lt’ye yakın kaynamış su kullanmama rağmen, forumdaki değerli paylaşımlarınızdan edindiğimiz alışkanlıkla - buzdolabında/buzlukta soğutulmuş su stoğu ile - şırayı kolayca 21.5 C dereceye indirebildim ve mayaladım.

Başlangıç yoğunluğu kit üstündeki notun yazdığı gibi tam 1065 çıktı.
Yine nota uyarak, FG 1010’u görmeyi bekleyeceğim.
Diğer Brewferm Christmas forum başlığında @Taylan Bey’in belirttiği üzere, şişeleme şekeri ile şişeleyeceğim.

Niyetim şişeleyip en az 3 ay elimi sürmemek.
Mümkünse, Şubat-Mart '07 gibi tadım yorumlarımı eklemeyi planlıyorum.

Geleceğe Not: :smile:
@serhatozan @bald63 @sebahattin - Tadımlarınızda mümkün olur ise görüşlerinizi paylaşın, karşılaştıralım.

3 Beğeni

Ben henüz sipariş vermedim ama ufak kovaya kurup Mart soğuklarında içmeyi planlıyorum.

Merhaba arkadaslar

az once olcum yaptim. 2 haftada 1022 degerine anca dusmus. daha da dusecege benzemiyor.
siseleme sekeri konusunda kafam karisik. aslinda birayi gazli olarak seven biriyim. 2 adet 750/360 seker bu durumda cok mu gelir? acil cevap alabilirsem cok iyi olacak. baska kovaya aktardim ve tam siselerken emin olamadigim icin is yarim kaldi.

FG 1022 değeri oldukça yüksek bir değer.
Başlangıç değeriyle karşılaştırıldığıda (kitin üzerinde 1065 yazıyordu), bu FG ile %5.5 AVB alkol oranı demek olur ki, kitin orjinali %7,5 AVB olduğunu söylüyor.
Burada tutarsız bir durum var sanki, ardışık günlerde ölçüm yaptınız mı?

Normalde 2 adet 750/360 şeker kullanıyorsanız, bu yüksek FG değeriyle daha az şişeleme şekeri kullanmak mantıklı olur.
Ben olsam 1 adet 750/360 (yaklaşık 2,1 gr) ya da 1 adet 1000/360 (yaklaşık 2,7 gr) kullanırdım.

1 Beğeni

Bu arada önceki mesajınızda bahsettiğiniz forumları görmedim ama FG 1020 ile şişeleyip hiç şeker kullanmamak da mantıklı bir opsiyon olabilir.
Önceden bu denli yüksek FG’lerde şişeleme yapmadığım için daha kesin birşey söyleyemiyorum.

Tekrar düşündüm de, ben olsam minimum şeker miktarını uygulardım, tek 750/360.

1 Beğeni

2 hafta gecti acikcasi vakitsizlikten olcum almadim. isin garip yani yabanci forumlarda bu kit ile alakali olarak cok fazla 1020 degerinde kaldi diyenler var.

hatta anladigim kadari ile brewferm bu kitin eski kullanma klavuzlarinda 1020 degerini gorunce sekersiz siselenmesi belirtiyor. ancak bize gelen klavuzda 1010 degeri tavsiye ediliyor ve litre basina 7 gram seker ile siselenmesinden bahsediliyor.

hala kararsizim acikcasi. su an 2 tane 5 litrelil pet siselerde bekliyor bira. acaba esit parcalara bolup ikinci fermantasyon icin birkac gun daha beklesem mi emin olamiyorum.

Gece maç izlerken iyice sinirlerim bozulduğu için şişeleme yapmadan 2. fermantasyona bıraktım birayı. bikaç gün sonra ölçüm yapıp durumu izleyeceğim. 1020 altına düşmezse tek şeker ile şişeleyeceğim. zaten en az 6 ay bekletmeyi düşünüyorum.

Bu arada ölçüm numenesini de içtim. Baharat tatları (bir tek zencefil tadını ayırabildim ama alttan başka baharat tatları da geliyor) ve pekmez gibi bir tat baskın. açıkçası tadı hoşuma gitti. Bu arada çok güzel bir acılığı var. damakta ve boğazda acılığı hissettiriyor. Umarım bu kadar uzun süre şişede bekleyince acılıktan kaybetmez.

Ayrıca aktarırken dip tortusu baya iyi yapışmıştı. Yani şişelerken dip tortusunu şişelere çok geçeceğini sanmıyorum.

Bu arada madem bu kadar uzun bekleyeceğim öyleyse şişeleme öncesi bir de cold crash yapmaya karar verdim.

1 Beğeni

Brewferm kitlerinde sanırım maya sorunu var. Çünkü ben de Grand Cru kitini kurdum ve 1020 FG alltına inmedi. Muntons kitinden kalan bir maya vardı. Bununla tekrar mayalama yaptım. Fokurdama tekrar başladı.

1 Beğeni

Bir süre gözlemleyeceğim. Bakalım FG düşmezse elimdeki 1 paket Notthingam Ale mayanın bir kısmını ekleyebilirim. Tecrübeli arkadaşlar da yorumlarsa iyi olacak.

Benim bugün iki hafta doldu sanırım bu kitte çok sabırlı davranıp 26 gün civarı kovada bekleyeceğim ölçüm cihazı olmadığı için orjinal değerini bulduğuna emin olmak istiyorum birde 20 adet 33 cc şişe ayarlamalıyım

1 Beğeni

Benim kurulum daha 12. gününde, gaz çıkışı seyrelse de devam ediyor.
Ölçüm yapmadım henüz ama gelişmelerden haberdar edeceğim.

fg 1020 bu kit için normal… fermentasyonu bitme aşamasına gelmiş biraya maya eklemeyin… hele belçika birasına uygun olmayan farklı bir mayayı hiç eklemeyin…

1 Beğeni

Karar vermiş değilim. FG düşmezse tek şekerle şişeleyebilirim de. Aslında daha şişelenmeyi bekleyen bitter kitim var. acelem yok ama vakit ayıramıyorum bu aralar.

Kovadaki 12. gün ölçümü bende 1026 çıktı.
Demek sizinki gibi benim kurulumda da FG yüksek çıkacak.

Haftasonu hic bos vaktim olmayacak ama pazartesi gunu bir olcum daha yapmayi planliyorum ama sanirim sonuc degismeyecek. Bu durumda sekerli mi sekersiz mi siselememiz gerektigine karar vermek gerekecek sanirim. :slight_smile:

5 gün aradan sonra dün gece bir ölçüm daha aldım. sonuç aynı; 1022.
@Taylan bey mümkünse sizden de bir yorum alabilir miyiz? Brewferm Christmas kiti 1022 FG’de kaldı.
Bu durumda nasıl bir şeker oranı ile şişelememizi önerirsiniz? En az 5-6 ay kadar şişede bekletmek gibi bir düşüncemiz var.

3 kitten kurduğum 21 litreyi kovadaki 15inci gününde FG 1025 ile şişeledim.
12inci günden beri ölçüyorum, 3 günde 1026dan 1025e geldik.
500ml’lik şişelere 1 adet 1000/360 küp şeker ile şişeledim.

Ben de bu kadar yüksek FG beklemiyordum.
Bi köşeye kaldırdım koydum, hedef Mart 2017.

1 Beğeni