Brewferm India Pale Ambiorix Ale Kit Karışımı Hakkında Yardım Lütfen

Merhaba Sevgili Üstadlar ve Benim gibi Acemi Olanlar, :slight_smile:

İlk kitim Pilsener oldu daha tatmak nasip olmadı fakat güzel gidiyor her şey, cuma günü ilk tadımı yapacağım :slight_smile:

İkinci kitimi Amber Ale olarak yüksek alkol denemesi ile kuracağım, sonuçlar bakalım nasıl olacak, kargoda şu an gelmesini bekliyorum :slight_smile:

Ve işte asıl konumuz 3. kit. Kesinlikle farklı bir bira içmek istiyorum ve kit karışımı yapan arkadaşları gördüm ve sonuçlardan memnun kaldıklarını yazmışlardı. Bende Brewferm Ambiorix ve Indian Pale Ale karışımı yapmak için hevesliyim. Renklerine baktığım zaman yakın olduğunu gördüm ve aromalar arasında da çok fark göremedim. Sizlerden gelen yorumlar doğrultusunda 3. kitimi seçeceğim ve güzel bir şey ortaya çıkarmak için masraftan kaçınmayacağım ve tabi ki ekstradan yorulacağım. :slight_smile:

Tabi gönül ister kaynatayım fakat başlangıç aşamasında çok acemi olduğumu ilerleyen zamanlarda yapılabilirliğini düşünüp karar vereceğim.

Reçeteye gelecek olursak;

1 adet Ambiorix Kiti
1 adet Indian Pale Ale Kiti
1 Kg Kuru Malt Özü (Hangisi daha güzel olur tavsiye lütfen :slight_smile: )
1 Kg Candy yada toz şeker (Candy daha iyi olur derseniz hangi candy’den ne kadar uygun olur?, şeker uygun olur derseniz 1 kg toz şeker kullanmayı düşünüyorum.)

***En önemli ve yetersiz olduğum konu maya konusu. Maya konusunda 2 paket kullanmam gerektiğini düşünüyorum fakat hangi maya bu karışım için en ideali olur meraklıyım. Şimdiden teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için. :slight_smile:)

Ve son olarak 26 litre kurmayı düşünüyorum. İki kitin önerilen toplam 27 litre kurulumu var fakat ben gövdeli bir bira istiyorum ve okuduğum kadarıyla kit hacmini biraz aşağıda tutarak gövdeyi güçlendirebileceğimizi öğrendim.

Olumlu ya da olumsuz bütün tavsiyelerinizi görüşlerinizi bekliyor olacağım.

Tabi eğer güzel bir şey ortaya çıkacağı kanısına varırsak güzel bir etiket çalışması da olmazsa olmazı olacak bu biranın. :slight_smile: