Brewferm pils yardım

Selamlar.1 ay önce 22 lt kovaya yaptığım brewferm pils kitim de hala 10 dakikada bir gaz çıkışı oluyor.kovada daha uzun kalması sakıncalımıdır. Şişeleme yapsam sıkıntı olur mu?

Siselemeye gecmek lazim,ben.ikinci haftada olcum yapıp siseledim ayni sekilde gaz cikisi olmasina ragmen,daha fazla bekletmemek lazim okuduğum,ogrendigim kadariyla

Gaz çıkışı basınç farkından oluyor, yani bu aşamada bir önemi yok, ölçüm yapsanız iyi olurdu ama 1 ay, şişelemek için fazlasıyla yeterli zaten.

Kovada 6.5 ay bekletilen biralar fb grubunda gorebilirsiniz efsane oldugu soyleniyor beklemekte sikinti yok diyebilirim.

yanıtlarınız için teşekkürler.bu gün yarın şişelemeye karar verdim.

Bence bu 6,5 ay olayını daha fazla dile getirip de insanları yanlış yönlendirmemekte fayda var. Aynı arkadaş 6,5 ay kovada bekletmek yerine şişede bekletseydi de aynı tadı elde edebilecekti zaten. Bu kadar uzun süre, ev şartlarında bekleyen biranın okside olmaması büyük şans ve açıkçası bana çok inandırıcı gelmedi. Gerçek bir olay olsa dahi siz yine de “maksimum 1 ay bekletebilirsiniz” kuralından vaz geçmeyin derim.

2 Beğeni

O konuda hem fikiriz zaten ben maks. 3 hafta bekletme taraftariyim.

1 Beğeni