Brewmaker Pilsener (MAZOT)

Ben de kendi biramın hikayesini anlatayım, bir kaç fikir verebilirsiniz yada yeni başlayan arkadaşlar için kafalarında bir fikir oluşur.
başlangıç seti ile gelen brewmaker pilsen ile 02.10.2016 15:20 de kurdum. kurar kurmaz yanına bir termometre ve seyir defteri koydum.
1200 gr şeker ~20 lt su ile kurduğumda kova üzerindeki dereceden 26 derece okunuyordu, soğutmak aklıma gelmedi direkt mayaladım hava kilidini taktım, (kaynayıp soğumuş su koydum, starsanlı su koyma fikri çok saçma geliyor fokur fokur heryer köpük oluyor) (yoğunluk ölçerim yoktu bir şey ölçemedim)
aynı gün ortam sıcaklığı notların 19:00 dan itibaren 2 şer saat arayla 24.1, 23.8, 23.6 C kova sıcaklığı 24-26 arasında kaldı.
ertesi sabah ortam 22.4 kova 23-24 derecedeymiş. (2 saniyede bir baloncuk çıkıyormuş hava kilidinden)

sıcaklıklığı yüksek bulduğum için kovayı saat 10:00 da evin bodrum katına taşıdım bodrum katın sıcaklığı 19.8 derece.
akşam ölçtüğümde ortam 21 derece kova ise 22 derecedeydi.
bu sistemi bu şekilde bıraktım. termometreyi sıfırlayıp her gün ölçümler aldım. günün en yüksek ve en düşük sıcaklıklarını not ettim. 0.5 derece oynuyordu en fazla ve sıcaklıklar
20.5, 20.6, 20.3, 19.8, 19.4, 19.5, 19.2, 19.7, 19.6, 19.1, 19.1, 19.5, 20.1, 18.8, 18.3, 18, 17.5
ekimin 19 unda şişelemeye geçtim. 17 gün fermantasyonda kaldı, son günler hiç 2dk da bir baloncuk falan çıkıyordu. o yüzden ne olur ne olmaz diye bir süre daha bekledim.
şişelemeye geçtiğimde hava kilidi fokurdamaya başladığında kilidi çıkarmayı unuttuğumu anladım (millete hayret ediyordum nasıl unutuyorlar diye ama insan unutuyor)
her şişenin kapağını dolum sırasına göre numaralandırdım, numaralandırmayı ileride tatmayı düşündüğüm şişelerin farkı var mı yok mu anlamam için işe yarayacak (1. şişeyle 40. şişe arasında tat renk vs. fark var mı diye) bir de bazı şişelerin (15 tane kadar) şişeleme şekerini fazla koydum
şişeleme şekerin kitin içinden çıkan ölçeğe (1x50) göre toz şeker olarak koydum yalnız yukarıda dediğim gibi 15 şişeye 2x33 lük ölçekte koydum. kapaklarını kapattım. 45 şişe çıktı, son şişe çok bulanık oldu, bütün şişeler 3-4 gün sonra berraklaştığı halde o hala biraz bulanıktı
arada şişeşeri kontrol ettim. 5 gün falan dipteki şekeri gözlemleyebiliyordum. şeker erimişti ama şişeyi ışığın altına getirdiğimde şekerli kısım dibinde olduğu için yoğunluğunu fark edebiliyordum. biranın alt tarafı bariz bir şekilde şekerli su gibiydi yoğundu. bütün şişeleri ters çevirip bir iki kere salladım iyice karışsın diye (!)
iki gün sonra normale döndü sadece dibinde çok hafif bir maya tortusu kaldı. tüm biranın yoğunluğu eşitti dipte ayrı bir şekerli su yoğunluğu görünmüyordu. 1 hafta bekledim çarşamba günü deneme maksatlı 34. şişeyi aldım, buzdolabında beklemedi (hata yaptım galiba), yalnızca soğuması için sadece yarım saat buzlukta kaldı, berraklığı çok iyi, rengi güzel sarı turuncu arası bir rengi vardı, yalnız gazlanma çok azdı, köpük de neredeyse yok gibiydi, biraz gövdesiz (bu kelimeyi kullanmak için can atıyordum :slight_smile: ) bir bira olmuş, yani duru gibiydi, o efesteki gibi ekşimsi tadı alamadım. o da ya tadi oturmadigi icin yada seker yüzünden, gazı kaçmış bira gibiydi. Gazlanmadığı için hafif şekerli şerbetimsi bi tadı vardı. yani tam bir şey anlayamadım pekmezli su gibi bişey hissettim.

nacizane tavsiyelerim
-yoğunluk ölçer alın
-20-30 liraya ısı-nem ölçen ve en yüksek/en düşük sıcaklıkları hafızasında tutan termometreler var ondan edinin çok iyi oluyor, her şey kontrol altındaymış gibi hissediyorsunuz
-not defteriniz olsun, nerede hata yaptınız yada ileriki zamanlardaki kurduğunuz kovalarla karşılaştırma imkanınız olur, şişelere farklı şeker uygulaması yaparken unutmamanız için güzel oluyor.
-planlı programlı çalışın. bir sıralama yapın ve o sıralamada gidin. şişeleme olayında elim ayağıma dolaştı. eşim yardım etmeseydi işin içinden çıkamazdım.
-toz şeker kullanacaksanız şişeye ölçek ve huni yardımı ile dökün, sadece ölçekle çok çok zor oluyor ve koyduktan iki üç sn. sonra bira köpürüyor kapaklama çok zor oluyor. aynı zamanda şişenin ağzındada şeker kristalleri kalıyor kapak tam oturmuyormuş gibi hissediyorsunuz, hatta kapağı sıkarken çatur çutur kırılma sesi geliyor.
-yanınızda temiz su, kuru bez, ıslak bez, kağıt havlu, gazete kağıdı fala bulundurun. lazım oluyor.

Selamlar. Çok ilginç bir şekilde aynı etiketı yine aynı isimle yapıp sonradan vazgeçmiştim ilk biramda :grinning::grinning: ayrıca ben de şişeleri numaralandiriyorum ve extra şekerlileri isaretliyorum…galiba kayıp ikizimi buldum​:joy:
Öncelille numaralandirma pek farketmiyor, extra şekerliler sanki hafif fazla gazlı ve köpüklü dipten gelen numaralar daha maya kokulu oluyor.
20 litre kurulumun tamami mi yoksa su ilavesi mi? 45 şişe çıktığına göre kurduğunuz bira 24 litre falan olmalı. , bu durumda govdesiz olması normal.
Şişeler de 20 derecede duruyorsa Gazlanma zaman alabilir.biraz daha bekleyiniz. Bir daha ki sefere birkaç küçük soda şişesini deneme için siseleyebilirsiniz.

:slight_smile: 20 lt su ilavesi. 20 derecede duruyor şişeler. Ama 2 gün oldu eve çıkardım. biraz daha bekleyeceğim bakalım,
soda şişesi aklıma geldi fakat kılavuzdamı okudum tam hatırlamıyorum kapak kapatıcı aletle soda şişesi kapanmıyor diye okumuştum. o yüzden denemedim.

Bende ayni kiti kurdum 1 kg seker ile ve sise sekeri olarakta kitle gelen olcu aletini kullandim 21 derecede fermantasyon ve siselerde 21 derecede bekledi ilk ictiklerim benimde gazsiz kopugu azdi 2 hafta sisede dinlenmis biralar daha guzel olmaya basladi kopuk orani artti gazda biraz daha fazlalasti bu kite belki serbetci otu katilabilir malttan yapilirsada daha iyi olacagi kanisindayim

1 Beğeni

Soda şişeleri rahatça kapanıyor kullanabilirsiniz. Tuborg gold ve efe malt şişeleri dışında en sorunsuz kapatabildiğim şişeler sarıkız ve kızılay soda şişeleri oldu bugüne kadar.

1 Beğeni

Bugün ve dün tekrar tadım yaptım, siseleyeli tam iki hafta oldu. Açık konuşmak gerekirse ilk tadım yaptıktan sonra biranin tadı şerbet gibi olduğundan ve gazsiz olduğundan dolayı oldukça umutsuzdum. Ama bugün çok iyiydi. Biralar çok güzel gazlanma, şekerini fazla koydugum biraz daha çok gazlanmisti. gazlanma olayı gerçekten güzel oldu. Maya tadından rahatsız olanları okuyorum forumda ama ben hiç bir tad almadim. Şu ana kadar tek olumsuz yorumum tad olarak biraz hafif bir bira oldu, keskin bir tadı yok. biraz daha ekşimsi bir tadı olsa daha iyi olurdu. Belki daha az su ve serbetciotu daha iyi olabilir. Yada daha yoğun bir pilsner kiti varsa onu denemek gerek