Brewmaker pilsenim

23 lt , 1,5 kg light lme , 1 kg betterbrew dme , 15 gun kova ve 25 gun sise sonunda oldukca govdeli ve yumusak icimli bir biram oldu.

2 Beğeni

birayı kitten değil dme den yapmışsınız :smiley: 2,5kg dme maşşallah. koyuluğu ondan dolayımıdır?
görüntü güzel bu arada

Selamlar. Bu kitin tadina baktım. … ve bence pilsene boyut katmış @Tuvi… çok ciddi anlamda doygun ve lezzetli bir bira. kesinlikle süper bir reçete özellikle malt yoğun severler için. hatta biraz tür dışına cikmis olabilir ama çok çok lezzetlı, ben de kuracagim kesin.

2 Beğeni

5 paket dme 90tl yapıyor. onun yerine doppel denen şekilde 2 kit olarak kurulsa nasıl olur? maliyet olarak daha ucuza geleceği kesin ama tat ve görüntü olarak ulaşılabilinirmi?

Toplam 77 TL yapıyor

Renk sanirim kitin kendi iceriginden de geliyor agirlikli olarak.

1 Beğeni

Light lme 39 , dme 32 tl

Tesekkur ederim , bir de yardiminla artik partial mash’e baslayinca sinirlari asil o zaman zorliycam.

Sadece LME veya DME kullanarak nasıl bir tat elde edileceğini merak ediyordum, aydınlattığınız için teşekkürler. Şerbetçiotu olarak ne kullandınız acaba?

İlk kitim bu oldu ve sonuçtan inanılmaz memnunum. Pilsen gibi değil de daha çok pilsen+ale tarzı bir bira çıktı meydana. Damakta bıraktığı hafif şerbetçiotu tadı ve karamel tadı inanılmaz yakışıyor. Pilsen olarak hep bu kiti kurmayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Son 3 gün Hallertau Magnum 30 gr. dry hop yaptım.Ama tadını alabiliyor muyum tam emin değilim.Sanırım malt özlerinin baskınlığından.

1 Beğeni

Tüm pilsenleri denemeye çalışıyorum.Daha önce Muntons Pilsen,Betterbrew Pilsen,Export Pilsen,Brewmaker Pilsen ve son olarak kovada Premium Pilsen var.Çoğunu kit mayasıyla kurduğum için ale’ye yakın olması normal.Premium Pilsen’i artık hava şartları da uygun olduğu için lager mayasıyla kurdum bakalım sonuçtaki farklılık nasıl olacak??

1 Beğeni