Brewmaker Pilsner Bira Kiti Deneyen Arkadaşlar

Brewmaker Pilsner Bira kiti ile ilgili deneyimi olan arakadaşlar var ise yorum ve bilgilerini yazabilirler mi ? Teşekkürler…

Brewmaker Pilsner

Gayet güzel içimi olan, uzun süre şişede bekletilmesi gerektiğini düşündüğüm güzel bir kit

2 Beğeni

Mert teşekkürler kullandığın malt ve şeker miktarı nasıldı ? Bekleme süresi min. 1 ay mı mesela

Ben 1 aydan önce hiç bir kitimi açmıyorum neredeyse. Daha uzun koşullandirirsaniz 6 ay gibi, tadi harika oluyor.b en seker yerine 750 gram dme kullandim

1 Beğeni

Bu kit ile açık renk sıvı malt kullanmayı düşünüyorum. Fikri olan?

@Serter Merhaba,muntons pilsnere göre tadım farkları hakkında fikir verebilirmisin?Mayaları muntons pilsner ile aynımıdır acaba?1,5 kg şeker ile kurup bir önceki muntons pilsnerin açılmamaış mayası var.Bu kitin mayası ile karıştırsam ne gibi değişklik olur yada olurmu?

Merhaba

Hep okuyoruz bide yazalım dedim :slight_smile: Genelde hep kiti yeni kurdum mesajları okuyoruz ama sonuçları pek paylaşmıyoruz izlenimim olduğu için paylaşmak istedim :slight_smile:

Ben çok yeniyim. Sadece 1 kit kurup tükettim. Şuan bir tane de (PREMİUM PİLSNER BİRA KİTİ) 1 haftadır fokurduyor :slight_smile:

Kitle gelen Brewmaker Pilsner’ ı tamamen sitenin önerdiği adımlar ile 1 KG şeker kullanarak kurdum 21 LT olarak kurdum. Hidrometrem olmadığı için OG-FG değerlerini alamadım. Söylendiği gibi 2 hafta tuttum. Kabarcıklar da 1 gün önce falan bitmişti. Yine anlatıldığı şekilde şişeledim.

1 hafta sonra bir tanesini açarak tadına baktım. Neredeyse hiç gaz yoktu ve şeker tadı çok fazlaydı. Ayrıca maya tadı ve aroma tadı da vardı.

2nci hafta bir tane daha açtım. Gazlanma fena değil gibiydi ama hala şeker tadı azda olsa var ve aromalı bir tadı vardı. 21 LT kurduğum için de biraz yoğundu kıvamı.

3ncü hafta sonra bir öncekilere göre daha iyiydi ama hala maya tadı ve hala az gazlı olması rahatsız ediyordu. Köpük te çok azdı. “İç beni” demiyordu yani. Zaten bu böyle olacaksa bu iş yapılmaz gibi bir olumsuz görüşe de kapıldım o an.

bir kaç tanesini 2-3 gün önceden dolaba koyuyordum her seferinde.

4ncü haftada o beklenen tısssss sesi geldi. Gazlanma çok iyiydi ve hiç maya tadı kalmamıştı. Köpük köpüktü ayrıca. Ben bunu içemem dediğim biradan o akşam 6 tane içtim :slight_smile: Alkol oranı da ölçemediğim için bilmiyorum ama bence %6 vardı. Çünkü diğerlerine göre daha hızlı etkiledi. Yada bana öyle geldi bilemiyorum. Suyu daha az koyduğum için şeker oranı yükseldiğinden alkol de yükselmiş olabilir diye düşünüyorum.

Yazılanlara göre 1 hafta beklesem, elimdekini döküp bir daha da yapmam diyecektim neredeyse. Ne olursa olsun sanırım şişeledikten sonra 1 ay beklemek gerekiyor. Son hafta dolaba koyarak beklenirse berraklık daha çok oluyor gördüğüm kadarı ile zaten forumda da çoğu yerde deneyimli arkadaşlar böyle yapın demiş.

Öğrendiklerim:
1- Aceleci olmamak gerektiğini öğrendim.
2- Derecelere iyi uymak gerektiğini öğrendim.
3- İçeceğin birayı Tuborg/Efes ile kıyaslamamam gerektiğini öğrendim.

son şişelerden kalan bir iki fotoyu da aşağıya ekliyorum. Ben renk olarak daha sarı olur diye beklediğim için amber rengi olunca bir yerde yanlış yaptım sandım ama fotoğraf paylaşan diğer arkadaşları görünce renkler benimkine yakındı. 21 LT olarak kurduğum içinde koyu olmuş olabilir.
Sizce renk doğru mu?

İlk acemilik kitimdeki deneyimlerim bunlar. Bakalım Premium Pilsner nasıl olacak. Bu sefer hiç açmadan direk 3 hafta dışarıda 1 hafta dolapta bekleterek açacağım.

Tabi bu sefer hidrometrem ve ısıtma kemerim de var :slight_smile:

OG - 1040 çıktı
FG yi bilemiyorum ama 1010 olması gerekiyor.

Bakalım :slight_smile:

Tuborg veya Efes’e en yakın tat alabileceğim kit önerinizi de alabilirsem süper olur.

5 Beğeni

Lager mayasıyla yakın birşeyler çıkar diye düşünüyorum.
Ale maya ile bunlara ulaşabilmek biraz zor.
Tam tahılla ancak tutturabilirsiniz bir de tabi.

1 tane brewmaker 1 tane de export pilsner kiti kurdum şu ana kadar. Gayet lezzetli biralar oldu ama kesinlikle pilsner ya da lager değillerdi. Renk olarak her iki kitim de kırmızıya çalıyordu. Ale mayalarla mayaladığımız için bu kitlerden Efes, Tuborg vb. tatlar yakalanamayacağı kanaatindeyim. Zaten kendi biralarımızdan sonra uzak dursunlar :slight_smile:

3 Beğeni

Merhaba,
Brewmaker pilsner kitini 2 hafta önce 22 litre açık renkli şosuz Lme ile kurdum. OG 1046. 2 hafta boyunca hiç müdahale olmadan 18 derecede sabitlendi.:slight_smile: İlk gece baslayan mayalanma 9. Gün bitti. Bugün ölçüm yaptım FG 1016. Daha düşük bekliyordum ama mayanın gücü buna yetti. Renk ambere yakın, tatda çok hafif acılık var ve maya kokusu yok. Daha önce yapan bi arkadaşımda da aynı değerler çıktığı için daha beklemeyeceğim. Pazartesi cold crash için buzdolabına alıp (maya kokusu ve tortu istemiyorsanız kesinlikle deneyin) önümüzdeki hafta sonu şişeleyeceğim. Rahat içimli bi bira olacağa benziyor. Olurda tekrar denersem kit mayası kullanmamaya karar verdim. Biraz acılık için de ŞOlu lme veya dme seçenekler arasında.

1 Beğeni

Yarım kilo şerbetçiotlu dme ile denedim. 8. Gün şişeledim, şişeledikten sonra 5. Gün denedim gaz köpük süperdi ama hafif şekerliydi biraz daha bekledim 8. Gün şeker kalmamıştı. Lezzet süper çok memnun kaldım bu kitten. Şuan Maalesef 3 şişem kaldı :cry:

2 Beğeni

500 gr şeker + 1 paket dme ile kurdunuz sanırım. Ben de denendiğini görmediğim bir yöntemle, 3 paket dme ile kurdum ve sonucu endişeli bir şekilde bekliyorum :slight_smile: umarım zehir gibi olmaz :slight_smile: sizinkinde acılık nasıl?

1 Beğeni

Acılığı bildiğimiz tombul Efes’ten bir tık daha acı rengi tuborg amber

1 Beğeni

@joy Hangi tür DME ile kurmuştunuz?
Hiç merak etmeyin, %5’in biraz üzerinde gayet gövdeli ve leziz biranız olur.

1 Beğeni

Şerbetçiotlu dme ile kurdum. 1 haftadır 19-20 derecede. Haftaya ölçüme başlarım diye düşünüyorum.

Forumda ŞO’lu DME’nin acılığını tartışan başlıklar var fakat benim damağıma göre bu acılık (bitterness) sadece yudumladıktan sonra ağızda kalan ekstra bir lezzet (bknz acılık demiyorum).

Bir daha kendi zevkim için Brewmaker kursam sizin gibi kurardım.
Bu acılık dediğim hususa aşırı hassasiyetiniz yoksa nema problema…

1 Beğeni

Ben de lezzetli ve malt ile dengelenmiş bir acılık istediğim için ilk kitimde böyle bir maceraya girdim. Değerlendirmeniz içimi rahatlattı.

Bence ölçüme başyalın ben 20 21 derecede 8. Gün ölçüp 1008 gördüm ve şişeledim sonuç müthiş

2 Beğeni

Heyecanladım bak şimdi :slight_smile: ölçüm yapayım yarın 8. gün… OG 1054 olduğu için belki biraz uzayabilir.

Sekizinci günde ölçüm yaptım. İlk yoğunluk 1054, şu anda 1020. Hava kilidi su seviyesi eşit değil. Hava çıkışı çok seyrek.Renk bulanık. Biraz köpüklü. Tat çok güzel :smile: Biraz daha zamana ihtiyacı var…