Brewmaker Pilsner Lager İlk Denememi Yapacağım Arkadaşlar!

Herkese merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 3 haftadır forum’u takip ediyorum. Daha önce birçok kez şarap yaptım bira yapmayı da düşünüyordum ama biranın biraz daha zor olacağı kanaatindeydim. Butik Bira’yı ve kitleri görünce araştırdım sizlerin açtığı konuları ve yorumları okudum çok heveslendim.

Şimdi kit ve malzemeler geldi brewmaker pilsner lager kit ve şerbetçotlu 0.5 kg dme aldım.

Bugün kurmayı planlıyorum yorumlardan sentezlediğim bilgilerle ben 7+14+7 gibi bir sistem düşünüyorum bekletme konusunda. Brewmaker ve şerbetçiotlu dme ile çok mu acı olur deneyimleyen veya tahmin edenler bilgi paylaşabilir mi?

Bir de çok merak ettiğim bir durum var muntons pilsner + 1 kg şeker kurulumu yapanlar (23lt’ye) genelde biranın çok gövdesiz olduğu kanaatinde birleşmişler. Burda biranın gövdesizliğinden kastınız nedir? Deneyimleyenler bilgi verebilir mi arkadaşlar? Şu sebeple soruyorum mesela ben piyasadaki Efes Malt 'ı baya beğeniyorum ama efes malt oldukça gövdesiz bir bira. Gövdesizlikten kasıt Efes Malt gövdesizliği ile uyuşuyor mu ya da marmara gold ile marmara da çok gövdesiz bir bira ben onu da severek içiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler. Herkese biralı günler!!

Sanırım gövdesizlikten kasıt aroma yoğunlunun az olması daha sulu bir bira ortaya çıkması. Ben de ilk kurulumu yaptım, şişeleri temizledim birazdan şişelemeye başlayacağım. Zaten biranın gövdeli veya gövdesiz olması damak tadı meselesi sen bi yap sonraki kitlerde farklı şeyler deneyebilirsiz bence.

Ben ilk kitimi 1 kg şekerle muntons pilsner kurmuştum o bile ticari efes ve tuborg dan daha gövdeli bir bira olmuştu, yaklaşık 1 ayda bitirdim ama keşke bitirmeseydim 1 haftalık bira ile 1 aylık bira arasındaki tad farkı inanılmaz.
Gövde olarak bahsi geçen konu da yoğunluk diyebiliriz, ben birde şöyle birşey keşfettim, şeker miktarı artınca alkol artıyo fakat alkol tadını baskılayacak kadar malt olmazsa kurduğunuz kitin tadını tam olarak alamıyorsunuz, buda gövde ile alakalı bir olay ne kadar malt miktarı artarsa o kadar damakta bira tadı iyi oluyor.
ilk başta şekerle kurmanızı tavsiye ederim ilerleyen zamanlarda DME yada LME ile kurduğunuz kitlerin tadını daha iyi anlamanız için

1 Beğeni

Yarim kilo dme + 500g seker ile gayet iyi bir sonuc alacagini dusunuyorum. DME ile ilgili olarak sicak su yerine oda sicakligindaki suda eritmeni tavsiye ediyorum. Aksi halde topaklaniyor. Topaklanma olsa bile mayalar tuketiyor ama en azindan sorun cikar mi diye dusunmemis olursun.

1 Beğeni

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim Kadir. Şişelemeden sonra nasıl muhafaza ettin biraları oda sıcaklığında içeceğin kadarını birkaç gün önceden dolaba alarak mı yoksa sığdığı kadar dolaba mı ?

Zaten havalar soğudu öyle çok sıcak bir ilde değilsen eğer oda sıcaklığında ama loş yada karanlık bir ortamda kalması gazlanma ve şişede olgunlaşması için ideal ortamdır.
Ama ben ortamın ani sıcaklık değişiklerinden az etkilenmesi için yinede büyük bir strafor kutu aldım ecza deposundan şişeleri onun içinde tutuyorum içeceğim zaman dolaba önceden atıyorum 1 2 gün bekliyor, sonra alıyorum.
Gazlanma ortamına çok takılma aşırı sıcak yada soğuk olmadığı ve güneş almadığı sürece

1 Beğeni

Ben Muntons’un Lager kitini kurdum. Şerbetçi otu olmayan DME kullandım 500 gr. Bu haliyle bile bitimde hafif bir acılık var. Bence şerbetçiotlu DME kullanmayın derim. Acı bira seviyorsanız o ayrı tabi.

1 Beğeni