Brooklyn Lager Denemesi

Selamlar herkese. 2. tam tahıl denemesi olarak çok zamandır aklımda olan Brooklyn Lageri yapmak istiyorum.

Başlangıç olarak 9 litre su + 2.5 litre yağmurlama suyu.
2.2 kg pale ale
250 gr belgian candy (orta/yuksek koyulukta)

11 gr. Mittelfruh 60 dakika
16 gr. Mittelfruh 20 dakika
11 gr. Mittelfruh 2 dakika
66 C. Sabit 60 dakika
7.gr. Cascade 22 gün dry hop

Maya S-04 (Mayayı http://forum.butikbira.com/t/ilk-tam-tahil-denemesi-bugday-1/2303/15?u=hayalin konusundakisorular/deneyimlerden yararlanarak yarım paket kullanacağım)

En çok tereddut ettiğim konularda biri şerbetçiotu. Mittelfruh (hersbrucker ile birlikte de kullanabilirim) fazlaca turunc aroması verir mi diye endişeleniyorum. Bunun dışında ilave ekipman - buz hariç :slight_smile: - olmadığı için soğutma kısmı korkutuyor, bunun için biraz da soğuk havaya guveniyorum. (Üzerine biraz soğuk su eklesem ne olur diye merak ediyorum :slight_smile:

10 litrelik damacanada ilk fermentasyon, 8 litrelik damacanada 2. fermentasyon.

Tarifte mutlaka bir çok eksik, gözden geçirilmesi gereken / ihmal edilmiş konular vardır. Sizler de görüşlerinizi paylaşabilirseniz cok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.

Mayseleme suyunu daha az kullanip daha sonra soguk su ekleyebilirsiniz. Ornegin 2 kg maltin nihai urunu 10-lt ise, kaynama sonrasi 7 litre urun elde edip 3 litre su tamamlanabilir. Size partial mashi de onerebilirim. Bu aralar bende partial mash e yogunlastim.

Merhaba. Hersbrucker beni biraz üzen bir ot, turunçgil tadı baskın geliyor. O anlamda mittelfruH çok daha iyi, turunçgile öte biraz daha herbal sanki. Ben lezzet olarak mittelfruH derim. ve eğer turunçgilden uzak durmak istiyorsanız Dry hop cascadeden de uzak durun bence bar greyfurt tadı veriyor. Belki cascade kanamanın başında acı için kullanılsa daha etkili olur. bu arada boston Lager tam olarak nasıl olmalı onu da biliyorum desem yalan olur.

1 Beğeni