Bu elimdekilerle ne yaparım? :)

Hayvan gibi acı (yüksek IBU) ve hayvan gibi hoplanmış (dibine kadar şerbetçi otu) bira seviyorum… Yani hardcore American IPA delisiyim diyeyim… Bilen biliyor, bilmeyen de yaptığım tariften yola çıkarak anlıyordur diye düşünüyorum…

İlk defa all-grain bira yapacağım… Elimde olanları size sayacağım… Bu elimdekilerle acılığı ve şerbetçiotu tadı yüksek bir bira (bu kadar malzemeye 3-5 bira yapabilmem gerekir :smiley: ) ile başlamak istiyorum all-grain macerama…

Yardımcı olabilirseniz sevinirim… Evet, BeerSmith v.s. kasabilirdim ve yapmadım… onun yerine burdan soruyorum çünkü tembelim ve hızlı cevaplar peşindeyim… :smiley:

Eldekiler şunlar:

citra 100gr
simcoe 100gr
nugget 100gr
cascade 100gr
amarillo 100gr

carafa 1 - 5 kg
carafa 2 - 2,5kg
munich 1 - 5 kg
caramalt - 5 kg
pale ale - 10 kg

safale s05
m42 (westcoast smt.)
other kit ale yeasts

Toplamda 23-24 litre batch size hedefliyorum ve yağmurlama/sparging olarak 10-11 litrelik kapasitem mevcut…

Carafa1-2 black ipa yapmadıkça kullanılabilceğini sanmıyorum ipa de. Munich 1 baskın malt karakteri bulundurduğu için ipalerde çok kullanılmıyo ama bu tercih meselesi, base malt ın bi kısmı olarak kullanılabilir %20 civarını geçmeden. Caramalt düşük renk değerli bi kristal, o koyu rengi vermeyebilir ipa e ama yine de karamel malt olarak tercih edilebilir. Şu an amerikada ipa akımı yavaş yavaş sapsarı buğulu acılığı az aroması çok fazla olan new england tarzına kayıyo ama yine de homebrewtalk forumunun ale recipes kısmında güzel ipa/dipa tarifleri mevcut oralar incelenebilir ben genelde ordan araklıyorum tariflerimi :smiley: Nuggetı genelde 60 dakika olarak kullanıp citra-amarillo yu 0 dk/whirpool veya dry hop a saklamak daha iyi olabilir. Hepsi kişisel fikirdir yatırım tavsiyesi değildir.