Buğday birası fermantasyon sırasında köpürme sorunu

Bira işinde yeni sayılırım ama şu ana kadar Pilsner, Lager ve Triple kitlerini sorunsuz olarak kova ve damacanalarda yaptım. Bu kez 30 litrelik kovada buğday birası üretimine giriştim. Gerekli işlemleri öncekilerdeki gibi yaptım, 300 gram buğday maltı ve 250 gram şeker ekleyerek fermantasyona başladım. Ancak 24 saatin sonunda köpük dışarı taştı ve hava kilidini kullanılmaz hale getirdi. Gece saat 12 olduğu için aceleyle aktarma çubuğunun hortumunu söküp etrafına bolca teflon sararak hava kilidinin yerine taktım, bir ucunu da starsanlı su dolu bi kovaya daldırdım. Şimdilik sorun çözüldü ama bu sırada yarım saate yakın bir süre boyunca hava kilidi devre dışı kaldı ve içeri yeniden oksijen doldu. Bu bir soruna, oksidasyona sebep olur mu, ikincisi teflonu da sanitasyon sıvısına batırdım ama yine de steril hale gelmiş midir emin değilim, acaba yarın yeniden söküp silikon vs mi yapmalıyım, ya da hava kilidini temizleyip yeniden taksam yine köpürme sorunu yaşar mıyım? Uzun oldu sanırım biraz :smile:

Hava kilidiniz kristal hava kilidiyse, butikbira.com sayfasındaki şu resimdeki gibi kullanmanız sorunu çözecektir sanırım…

Öncelikle oksidasyon riskiniz sıfıra yakın, nedeni de içeride oluşan co2 miktarının taşacak hale gelmesidir. co2 havadan ağırdır ve iyi bir bariyerdir. Hava kilidini temizleyip taktığınızda o sorun olmayacak. Çünkü gereken gaz çıkışı sağlanmış durumdadır. Aynı sorunu yaşamış biri olarak söylemeliyim ki teflona ihtiyacınız bile yok, hatta hortuma. Hava kilidini takın sorun yaşamayacaksınız, sevgiler.

3 Beğeni

Çok teşekkürler, akşam hortumu söküp yeniden hava kilidini takarım artık… Umarım yine köpürmez…

Ben de buğday birası yapmak istiyorum yakında. Herşeyim hazır. Peki buğday birası fermentasyonu için kaç derecede durması uygundur?

Selamlar aynı sorunu dün ben de yaşadım.
Buğday birasını hazırlayıp fermantasyona bıraktım; fakat ertesi gün akşam eve geldiğimdeyse hava kilidindeki suyun taştığını ve şerbet rengi aldığını gördüm. Hava kilidini çıkarmak durumunda kaldım. Ardından kova deliği açık kaldı birkaç dakika. Hava kilidini yıkayıp dezenfekte ettikten sonra içine su koyup kovaya taktım; fakat suyun yarısı kovanın içine kaçtı. Sonrasında suyu yenileyip tekrar kilidi taktım. Şuan hava çıkışı devam ediyor. Fermantasyonda bir problem yaşar mıyım acaba? Bu kadar emek boşa gitmez umarım.

Birşey olmaz da napicaz bu köpürme olayini? Çok my taşma yapmıştı, yoksa sadece hava kilidi ve kapak mi etkilendi?

Hiç bir sorun olmayacak merak etmeyin.

Gazla beraber çıkan köpük hava kilidini tıkıyor, Özellikle 24-48 saat arası bu gerçekleşiyor. Bir sorun olmuyor Oytun gözünü korkutma!

Ya yok ondan değil. Bence çok fazla tasma olmuyor. Ama görüntü itibariyle endişe verici olduğundan sorun var zannediyor kovada. Ben de taşma diye dolaba yere kapiya bacaya sıçradı diye algiliyorum. Yoksc tipaya ve biraz da kovanin kenarına tasiyor değil mi?

Evet hava kilidine ve biraz da kovanın üstüne taşmıştı. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmayınca tedirgin oldum tabi:)

1 Beğeni

:smile: Sizin gibiler yüzünden çok sevdiğim buğday birasından vazgeçeceğim neredeyse. :smile: Latife yapıyorum. Sonuçta düdüklü tencere değil bu meret. Patlamaz öyle deli gibi. En fazla biraz akar. O da zaten yere değemeden kurur gider. Koku da çok yapmaz muhtemelen kuruyunca. Ama en çok korktuğum şişeledikten sonra patlaması, ki bir kaç arkadaşın başına gelmiş. Mahzenimi kurduktan sonra bu sorun da ortadan kalkacak neyseki :smile:

1 Beğeni

ben de benzeri bi sorun yaşadım, hava kilidine kadar köpük geldi ama tıkayacak kadar çok oluşmadı, 22.5 lt su koydum, onla alakalı olabilir.

Buğday birasını iki saat başıboş bıraktım ve sonuç!!Anlaşılan ilk günler hiç başından ayrılmamak gerek.Buğday birası yaparken mutlaka yedek hava kilidi bulundurmak lazım buradan bu dersi çıkardım :slight_smile:

Hocam merak ettim CO2’e aşinalık mesleki mi?

İlk aksam fokurdama başladı, sabah kalktığımızda hava kilidindeki su bitmiş gördük tekrar kilide çizgiye kadar su koymalımıyız ?? Yardımlarınızı rica ederim.

1 Beğeni

Evet koyunuz. Hafif de starsun damlatınız. Keyifli fermantasyonlar :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkür Ederim Spotlightkid :sunglasses:

aynı sorun bende de oldu güzel güzel fokurdarken birden kendini kaybetti… temizleyip devam ediyoruz bakalım :grinning: