Buğday birası fermantasyon sırasında köpürme sorunu

Buğdayı 23 litre yerine 20 litre kursak, bu sayede nereden baksak 5 cm. civarı ekstra kova boşluğu bırakılır ve bu durumun taşma sorununa bir nebze olumlu katkısı olur gibi geliyor sanki, ne dersiniz?

Ben 23 litre kurdum. belki ayarı fazla kaçırıp 23.5 bile olmuş olabilir. Ama taşmayla ilgili, hortum kullandığım için sıkıntının S’sini yaşamadım.
20 litre ile 23 litre arasındaki 3 litre = kayıp 6 adet 50cl bira :smiley: günah bi kere :smiley:

1 Beğeni

Muhtemelen kit mayası kullandınız?

(23 litre ve israf konusunda hemfikiriz :slight_smile: )

Valla bu hafta sonu ilk defa buğday kuracağım, kesinlikle direkt hortumla kilidi yapacağım ama resmen korkumdan haftasonu planları iptal ettim, cuma akşamı kuracağım ki c.tesi pazar başında bekleyeyim :slight_smile:

2 Beğeni

Walla Kerim bey bende buğday için bu Pazar hazırlıklara başladım. Diyorumki canlı yayın açıp aynı andamı yapsak :joy:

1 Beğeni

Hemen hemen 24 saat fermantasyon başlamıyor zaten. Dolayısıyla cumartesi de beklemeye gerek yok.
Ayrıca hortum işi problemi tamamen çözüyor. Don’t Panic :slight_smile:

1 Beğeni

Hahahahah :grin:
Baya komedi olur heralde

1 Beğeni

Benc perşembe kurun, çünkü benimkinin gaz çıkışı 50 saat sonra başladı :slight_smile:

2 si Tarwebier, 1 i Coopers olmak üzere 3 kere buğday kiti kurdum, ilkinde uzatma hortumu kullanmadım, felaket bir süreçti, son ikisinde uzatma hortumu ile rahat ettim, bu hortum bağlantısını muhakkak edinmenizi öneririm. Hafta sonu bu kez Muntons buğday kuracağım, hortum taşma sorunu için uygun bir çözüm ama yinede her hangi bir sürprize karşı Cuma akşamları kurmayı tercih ediyorum. :slight_smile:

3 Beğeni

Maya uyandırdığım için en geç 10 saatte başlar diye tahin ediyorum.
Haftaya cuma akşamından pazar akşamına kadar il dışında olacağım için kurulumu bu akşama almaya karar verdim.
Coşarsa haftasonu ve haftaiçi müdahalelerde bulunabilirim. :slight_smile:

Buğday taşıyor ya, yani bendeki sakin şu an ama taşmalara karşı önlem şöyle olabilirmi ?

Conta alıcaz 2 adet daha ve kovaya 2 tane extra delik,

**Hortumlu 2 Kristal hava klidi daha ve onlarıda şişeye soktuk. **

3 Hava kilitli kova / Biri Tıkansa diğeri maçı götürür :relieved:

Ne dersiniz Arkadaşlar :smile:

Kapağa yazık derim :slight_smile:

1 Beğeni

7 Tl yaw bi kapak :slight_smile: olmadı yedek kapak sırf buğdaya özel alcan :relieved:

Değmez bence, 1 metrelik şeffaf boruyu takın kristal hava kilidine, boş ucuda yarısı su dolu 2-3 litrelik bir kavanoza daldırdınız mı tamamdır.

1 Beğeni

Bu zamana kadar birçok buğday birasını bir çok maya ile denedim, alternatif olarak şu var:
20-21 lt maksimum olacak şekilde, krsital hava kilidi ve 21 dereceyi geçmeyen fermantasyon koşullarını sağladığımda daha taşma tıkanma vs. yaşamadım.

3 Beğeni

Son denememde 18 de bile kapağa yaklaştı, 17 ye düşürmek zorunda kaldım. ilk 36 saat kovayı gözlemekte fayda var. Yinede 5-6 santim çaplı tahliye hortumu olmadığı sürece kovayı patlatma riskini göze almam sanırım, katılıyorum size.

@Cavcav_Ali nedense ben 24 te fln serbest bırakmama rağmen sakin gidiyor.

2 x dme
Coopers buğday
700 gr şeker
Wb 06 reçetesi.

https://youtu.be/kvVxq1k0CJU

Loading ekranı o, aldatmasın :stuck_out_tongue: telefonun ışığını kapağa tutarak krausenin nereye ulaştığını görebilirsin. klasik münih mayasıyla 18 saat içinde kapağa ulaşmıştı (maya uyandırma ile). Mayayı direk kovaya serptiysen biraz daha uzun sürebilir.

2 Beğeni

Yok walla mayayı köpükleri alıp içeri serptim ama 4 gün devirdi sakin gidiyor. Hava çıkışı 2-3 saniyede bir. Telefon ışığını içeri tuttum yükselme taşma yok. Çok uslu amcası :joy:

1 Beğeni

@Hm_mania Kerim bey buğdayı aynı anda kurduk ya, siz kaç derecede götürüyorsunuz şu an ?

Çok daha tecrübeli olduğunuz için fikrinizi almak istedim. Ekşi vs tatlardan uzaklaşmak adına 24 derecede dvm ediyorum. Çok basit şekilde dereceyi 21 lere çekebilirim. Ne dersiniz 24 devam mı ? :blush: