Buğday birası nasil icilir? Nasil bardaga alinir?

Arkadaşlar buğday birasinin nasıl icilecegini, nasil bardağa alınacağını anlatıyorum.

Buğday in siselenmesine göre İki türü var ilki cristal weizen denilen tortusuz, parlak renkli, filtre edilmiş olanı ki bu gövde olarak düşük govdelidir. Cristal weizen konumuzun dışında kalacak…

Ikincisi hefe weizen dır. Rengi buğuludur. Gövdesi ve aroması yüksektir ancak şişeden bardağa alırken dikkat edilecek şey tortuyu cozdurup bardağa almak. Eğer tortu cozulmeden bardağa alınırsa cristal weizen e benzer ve içimi daha az keyifli olur.

Birayı bardağa İki etapta alıyoruz. 70 - 75 derece aciyla bardagimizi tutup birayı yavaşça bardağa alıyoruz. Biranın 4’te 3’ünü bardağa alınca şişeyi yan yatırıp ileri geri 7 - 8 kere yuvarliyoruz. Bu yuvarlama tortuyu cozdurur ve istenilen buğulu dokuyu ve sıkı köpük tabakasini oluşturur. Daha farklı yöntemlerde mevcut aşağıdaki videoda benim uygulamadigim farklı bir yöntem var. Afiyet olsun

6 Beğeni

Ben kendi yaptığım buğday birasında tortuyu hiç dökmem ama yine de buğulu görüntü mevcut:) Akşamki birayı sizin dediğiniz şekilde dolduracağım, bakalım ne sonuç alacağım.

1 Beğeni

Almanya da insanlar bu yüzden kavga ediyor benim sisemi neden yuvarlamadin ya da az yuvarladin diye :smile:

2 Beğeni

Bizim yaptıklarımız için de geçerli midir? Maya kokusunu falan cozurtmayalım?

2 Beğeni

Evet geçerli. Mesela w06 İki paket buğday dme ile yaptığım mutouns buğday i böyle içiyorum.

3 Beğeni

Bu akşamki biralarda deney yaptım :smile: Soldakini her zamanki doldurduğum gibi doldurdum, sağdakini ise videodaki gibi doldurdum. Sonuç; göründüğü gibi bulanıklıkta pek bir fark yok, tatta ise başlangıçta alınan esans sağdakinde daha fazlaydı ama sonrasında bu tat da eşitleniyor. Yani, isteyen u şekil içer isteyen bu şekil. Kimse kimseye karışamaz, bira gurban olduğum bir şeydir :smile:

5 Beğeni

Bulanıklıkta epey bir fark oluyor aslında :slight_smile: sizin biranız zaten bulanıkmış tahminime göre, o yüzden çok fark olmamış bence. 1 saat buzlukta hızlı soğutup içtiğim biralar oldukça berrak oluyor, 1 gün dolapta bekleyenler bulanık oluyor, 2-3 gün ve üstü dolapta bekleyenler ise berrak oluyor genelde. Bunun nedeni de birada askıda olan mayaların çökmesi. Sizin biralarınız nasıl ve ne kadarlık bir sürede soğutuldu bilmiyorum ama 2 bardakta da maya olduğu için bulanık, o yüzden tat farkını çok da hissetmiyorsunuz muhtemelen. Kendi buğday biramda şisenin dip tortusunu eklemeden birayı bardağa koyduğumda biram çok berrak oluyor, tortuyla beraber ise bulanık oluyor doğal olarak, bununla birlikte daha gövdeli hissediliyor ve lezzetli oluyor. Bu tabi ki kullanılan mayayla alakalı. Kaliteli bir buğday mayasıyla yaptığımız birada şişeyi çalkalama işlemini yaptığımızda bira daha lezzetli olacaktır. Biz şuan için WB-06 ile idare ediyoruz mecburen. Ayrıca kit mayasıyla yapılan buğday biralarında çalkalama işleminin bulanıklık dışında lezzet olarak bir artı katacağını da düşünmüyorum ben açıkcası.

Ben de Wb06 kullandım. Bardaklar yarılandı ve bulanıklık konusunda haklısınız, şu anda çalkalayarak koyduğum bardaktaki bira daha bulanık. Tatta ise bir değişiklik yok, ikisi de aynı geliyor bana:)

Bu da benim 80 gündür şişede dinlenen ve kuralına göre bardağa koyduğum buğday biram :slight_smile: WB-06 maya ve 2 paket buğday dme + 200 gr. şeker ile 20 lt. olarak kurmuştum. Son 2 şişeden biriydi ama bitmesine çok da üzüldüğümü söyleyemem çünkü uzun süre koşullandırmayla beraber her geçen gün aroması kayboldu, lezzetsiz bir bira oldu. Buğday biralarında şo acılığı olmadığı ve de buğday birası lezzetini de kaybettiği için içimi keyifsiz bir bira oldu geçen günlerle beraber. Konunun biraz dışına çıktım ama benim buğday birası değerlendirmem bu şekilde :slight_smile:

1 Beğeni

Bu arada biranın üzerinden biraz içtikten sonra fotoğraf çektiğim için köpük az, daha fazlaydı ama dayanamadım hemen üzerinden biraz içtim sonra aklıma geldi fotoğraf çekmek :slight_smile:

Son durum budur, bundan sonra usulüne göre içerim bu birayı :slight_smile:

2 Beğeni

şimdi fark güzel anlaşılıyor işte görüntü olarak, lezzet olarak ise yorum sende :slight_smile:

Bu bardaklar ne ? Hiç yakışıyor mu size? :smiley: lütfen weizen bardağı edinin :smile:

Malesef w06 nin kronik sorunu bu. Her geçen gün esterler yok oluyor. Farklı maya bulmak lazım.

buğday birasının görünümü bulanık olmalı.güzelliği de burada zaten.
her biranın kendine özgü duruşu,içimi,rengi,tadı,bardağı var.

Her tür biranın bardağı mevcut fakat şarap kadehinde içmeyi ayrı seviyorum :wink:

Afiyet olsun hocam zevkler tartışılmaz. :slight_smile: