Bugday birası şişeledim, şekerler dibinde duruyor?

Herkese merhaba, kovada 3 hafta beklettiğim buğday birasını şişe başı 50 cc ye 5 gr şeker atarak şişeledim, 21 derece sabit sıcaklıkta 1 haftadır bekliyor ama ekledigim şekerler aynen şişe dibinde bekliyor?? aynı şekilde şişeledigim pilsner de ise sadece dibinde hafif bir tortu varken, bunda şişe dibi şeker, sallayıp ters yüz ettiğimde de dibine yapışmış halde bekliyor? yorumu olan varsa sevinirim

şişenin plastik olmasının etkisi varmı bilbiyorum ancak ben çalkaladığımda şişe dibinden temizleniyorlar. ama benimkilerde öyle akşamları eve gelince termometreye bakıyorum (bugün 17dereceydi) küçük elektrikli ısıtıcı ile şişeleri ısıtıyorum. şişeleri salladığımdada köpüklenme olmuyor fazla. buğday geç olgunlaşıyor diyorlar, bekleyip göreceğiz.

2 Beğeni

Bence onlar maya tortusu :slight_smile: Şeker şimdiye çoktan erimiştir, benim şişelerin dibi de öyle.

1 Beğeni

kovaya aktardım ama!!!bugdayda boyle demekki!! bekletecegim en az 1 ay, bugdayda bekletin diyorlar?

1 Beğeni

Maya tortusundan bahsediyorsunuz. Şişeleri elinizde sıkarsanız gazlanmadan dolayı basıncı hissedebilirsiniz. Bu da şekerlerin mayalar tarafından tüketildiğini gösterir.

1 Beğeni

mayalar ve bira mutlu diyorsun yani)) beklesin o zaman 3 hafta daha, 1 aya tamamlansın