Buğday birası ve yeni başlangıç

Merhaba arkadaşlar bugün setin gelmesiyle ben de aranıza katılmış oldum. Tabi kafamda birkaç soru var sizlerin yardımcı olacağını düşünüyorum. -Başlangıç setiyle bira kitini beraber sipariş ettim ve seti alırken gelen malt özünün pilsner olacağını bekliyordum fakat muntons’un buğday birası gelmiş ve ben de bu işlerde yeni olduğum için bu durumu olaya başladıktan sonra farkettim. Haliyle kafamda bazı soru işaretleri var. Gelen kiti kılavuzdaki tarife göre kurdum maya olarak kitle gelen maya ve 1 kg şeker kullandım bu sorun oluşturur mu ? -Adanada ikamet ediyorum ve ev sıcaklığı 13-14 derece gibi ben de sıcaklığı arttırmak için battaniye ile kovayı sardım ve plastik ve şişe cama sıcak su koyarak 20 derecede tutmaya çalışıyorum. Fakat sıcak su dolu şişeler doğrudan kovaya temas ediyo ve etrafında battaniye var. Kovaya direkt olarak temas etmesi sıkıntı çıkartır mı ? -Hava çıkış ünitesini yerleştirirken çok az da olsa kovanın içerisine su kaçırmış oldum.(hazır su) Bu durum nasıl etkiler? kafama takıldı açıkçası. Şerbeti hazırladığımda yoğunluğu 1.40 olarak ölçmüştüm ve yaklaşık 10 saat oldu ve gaz çıkışı henüz yok. - Son olarakta şerbeti hazırladığımda kovanın sıcaklığı 12-13 dereceydi. Bende mayayı atmak için şerbeti 18-19 dereceye içinde sıcak su bulunan leğen ile çektim. Vu da kafama takıldı. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Forum icinde muntons bugday yada bugday birasi diye aratip tum surec detaylarini cok detayli bulabilirsiniz. Simdiden afiyet olsun😊

Sordugum sorular dogrudan bugday birasiyla ilgili degil. Varsa yardimci olmak isteyen sevinirim.

merhaba,
kit mayası ve 1 kg.şekerde bir problem olmayacaktır.
Sıcak su şişelerinin kovanın dışından yapacağı
temasın sakıncası yok.
havakilidinden kova içine su girişi hemen hemen hepimizin yeni başladığında başına gelen bir durumdur çok dert etmeyin.Su temiz olduktan sonra birşey olmaz.
gaz çıkışı ortam sıcaklığıyla alakalı olarak geç başlayabilir aynı şey bende de olmuştu sıcaklığı 24 derece civarına getirerek bir süre daha beklerseniz hallolucaktır sanırım.
Daha sonrasında 20 derece civarında sıcaklık makul olur.
Leğen içinde sıcak su ile yaptığınız ısı yükseltmede bir problem olmaz.

Ben de dun kurdum muntons bugday kitini 1kg bugday malt ozuyle.
Seker sorun yaratmaz bildigim kadariyla.
Suyun kova disindan temasinda sorun olmuyor icine kacmasi da birkac damla ise cok problem olmuyor ama onerilmiyor bildigim kadariyla.

Sizin yapmaniz gereken sicakligi 17_25 arasi tutup gaz cikisini gozlemlemeniz.

12 saat sonra gaz çıkışı başladı. Şu an 24 saat olmasına rağmen resmen fokurduyor. Forumda diğer başlıkları okuduktan sonra taşma yapmasından korkuyorum. Sıcaklık 20-21C gibi.

Hızlıca Buğday birası için önerilen hava kilidi ile değiştirerk olası taşmayı önleyebilirsiniz.

Bu da benim buğday.:slight_smile:
25 gün kova ve 10 gün şişe.

3 Beğeni

Afiyet olsun guzel goruntu :slight_smile:

1 Beğeni

tadı kokusu nasıl, mayalardan ne haber???

1 Beğeni

Tadı güzel.
İçmeden önce koklayınca buğdaydan kalma ekşi yumurta kokusu hafifçe var. Ama 3 gün önce açtığım ilk şişeden daha az.
Şu an şişeler 10. Günde.
Demekki 2 haftada olay lezzet oturacak

Yani 25 kova 14 şişe
:blush:

1 Beğeni

_14 gun yetmez, HAYIR, bekle , bugday birası için 2 aydan once içmeye HAYIR diyorum ben.

1 Beğeni

Tabi 14 gün şişe benim için 39 uncu demek.
Bu arada başka kit stok olurda bunu tüketmezsem 2 ayı doldururum.

O zaman ben 3 er gün arayla şişe tırtıklamaya devam.:blush:

Buğday birasını çok severim ama 2 ay şişede yatmasını da gözüm yemiyor

1 Beğeni