Buğday veya lager kit yapımı ve eklentiler hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Ben ilk kitimi bu hafta kurmayı planlıyorum fakat başlamadan önce sizden yardım almayı daha doğru buldum. Aklımdaki soru ve sorunlara gelince forumda sanırım biraz fazla konuya, daldan dala atlayınca kafam karıştı.

-Herkes kitlere dme,lme,wm06 vs. şeyler katıyor ve bunlar hangi aşamada ne iş görüyor tam anlayamadım.Ben lager veya buğay birası ile başlamak istiyorum.Çok sert olmayan standart içimlik ( ilk denememde beklentim çok yüksek değil yani :slight_smile: )

-Herkesin genel fikri kit biralarının pilsner veya lager gibi isimleri olsa da tür olarak ale sınıfına girdiği.Bu aşamada yaptığımız katkılarla mı istediğimiz tadı yakalıyoruz?

-Şeker ilavesi konusunda kimse karşı çıkmasa da anladığım kadarıyla şeker ilavesini minimuma indirim başka eklentilerle tadı daha olgun bi hale getirebiliyoruz. Bu aşamada hangi kit hangi eklentilerle uyumludur?

-Ben Bodrum’da yaşadığım için ısı sabitleme sorunum olacak ve bunu bi ecza deposundan aldığım köpükle halledebileceğimi düşünüyorum.( Forumdan bir arkadaşın yaptığını okudum). Gerçekten işe yarıyor mu?

Şimdilik ilk aşamada bunları çözebilirsem sizden gelen cevap ve öneriler doğrultusunda siparişimi verip ben de ilk biramı yapmaya başlıcam.

Şimdiden cevap yazan herkese çok teşekkürler.

Keyifli ve bir o kadar sabır gerektiren bir hobi seçmişsiniz umarım keyifli vakit geçirirsiniz.

Öncelikle bu linkleri okumanız faydalı olur diye düşünüyorum.
Şeker bira mayasının temel besinidir fakat yüksek oranda toz şeker tada kötü etki yapar ayrıca doygunluğu arttırmaz bu gibi konular için forumda bir çok başlık mevcut, nasıl ilerleyeceğinizi belirlemeniz ve diğer üyelerin tecrübelerini okumanız oldukça işinize yarayacaktır.

Standart birşey yapmak için başlangıç seti ve herhangi bir kit şeker katkısıyla yeterli olur. Aceleniz yoksa kiti Eylül sonuna doğru alın.Ekim de Sıcaklık kontrolü kolay olacaktır. Şerefe!

@Zgrp verdiğiniz linkler için çok teşekkürler, bunlara kurulum aşamasında tekrar göz atıcam.

@eros başlangıç için muntons lager kit ile başlamayı düşünüyorum fakat standart bişey derken şeker + dme yani bir malt özü kullanarak hafif de olsa bi tat katmak istiyorum. sorum da burda zaten, sitede 500gr açık renk kuru malt özünden 1 veya 2 adet mi kullanmalıyım ve ne kadar şeker katmaılyım.
Sıcaklık kontrolü için resimdeki köpük kutu ısıyı sabitlememe yarar diye umuyorum.hayırlısı.

Selamlar. İşinize karışmak gibi olmasın ama bence Lager anlatılanlar kadarıyla uzun sürede oturuyor, bu anlamda pilsen daha hızlı ve bu özelliği önemli, insan çok fazla sabirsizlaniyor ilkinde. :blush: yani tamamen psikolojik bu tavsiye.
Bunun yanında ilk olarak sadece şeker ile kurarsaniz dme den ne bekleyeceginizi daha iyi kafada oturtabilirsiniz. Kit birasinin tadını bilmediğinizı varsayarak, dme tada ne katmış, kaçırmanız mümkün. Gövdeye ve tada dmenin ne etkisi olabilecegini, sadece sekerle kurunca daha iyi anlayabilirsiniz.
Elimizdeki kutular bence ısıyı kontrol etmek için gayet yeterli, sadece direkt güneş ışığı görmesin derim. İlk günlerde fermantasyonun ısıyı yükselttiği ayrıntısına dikkat etmeniz ve düşük sıcaklıkla başlayıp, fazla kontrol yapmanız yararlı olacaktır. Kolay gelsin şimdiden. …

1 Beğeni

@GunelOzgur cevabınız için çok teşekkürler. dme farkını anlayabilmek için ilk olarak şekerle kurmak çok iyi bir fikir.bunun için ekstra teşekkürler.
Sabır kısmına gelirsek bende bol miktarda mevcut, yeter ki emeğim karşılığını versin :slight_smile:

Kite dme eklemek birada yogunluk sagliyor ama bence biraz acilikta getiriyor.Bana fazla dokunmuyor ama efes ve tuborg tadina alisik olan misafirlere aci geliyor.Bence size uygun en dogru tadi deneyerek zaman icerisinde bulacaksiniz.

dme olarak şerbetçi otlu dme kullanmadığınız sürece biraya herhangi bir ek acılık getirmez.

Cevaplarınız için teşekkürler.
Sanırım ilk denememde light dme ile kurucam. Şeker kullanımını minimumda tutmak istiyorum.

ben lager kitimi koyu renk dme ve 0.5 kg seker ile kurmustum.ilk baslarda icimi guzel bir bira olistu.ancak yaklasik 1 ay sonunda tadi acilasmaya basladi.Sonra diger kit kurulumu ile gecen zamanda tadi enfes bir bira seviyesine ulasti. Simdi yaklasan kiz sezonunda yine lager kurmayi dusunuyorum. Her iki markayi deneyen biri olarak mauntos kitinin lagerini dme olmadan kurmayi tavsiye ederim.

@fortunam ilk kitimi Muntons Export Pilsner ve Muntons açık renk sıvı malt özü (light liquid malt extract - şerbetçiotsuz) kullanarak kurdum.Şansıma kiti tam 20C’de sabitleyerek başladım ve ecza deposundan aldığım strafor kutu ile bu sıcaklığı sabit tutarak da devam ettirdim. Şuan 11. gün ve hersey yolunda görünüyor. 2. kitimi lager kurucam. herkes ilk kurulumda şeker ile kur diyor. ben de şerbetçiotsuz dme veya lme katmayı istiyorum ama ilkinde şekerle kurup devamında farkı görebilmek için 2. kitte dme veya lme kullansam daha mı iyi olur karar veremedim.
Buarada ecza deposundan strafor kutuyu herkese öneririm ısıyı sabitlemek için muhteşem bir yol.

Ben ilk lageri koyu dme ile kurdum zaman ilerledikce acilasti ama sonra tadi oturdu.simdi sadece sekerle lager kuracagim ve 1 aya yakin sure soguk ortamda tutmayi dusunuyorum.Ayrica kaliteli bir su ile BB master ches pilsneri de oneriirm biraz acimtrak ama zamanla tadi oturan iicimi guzel ucuz bir cesit.

Bulut Selamlar.

Kurduğun kitin sonuçlarını paylaşır mısın? Ben de yeni başladım, ve premium pilsner ve muntons açık renk sıvı malt özü kullanacağım. Ben de Bodrum’da yaşıyorum, deneyimlerinden yararlanmak isterim.

İlk kurduğum kit pilsneri 2. defa kuru malt özü ile bir daha denemediğim için sıvı malt özü ile arasında ne fark var bişe diyemem fakat deneyenler biraz şekerli olduğunu söylediler. Başka kitleri sıvı ve kuru M.Ö ile kuranların genel fikri ise kuru malt özünün daha iyi olduğu.ben de 2. ve 3. kitlerimde kuru M.Ö kullandım. Sıvının kullanımı daha kolay geliyor kulağa ama kurarken kuru M.Ö’ işleri çok da zorlaştırıyor diyemem.