Butik bira saklama süreleri

Mart ayında şişelediğim (kovada 3 hafta kaldılar) aşağıdaki kitleri şehir dışına çalışmaya gittiğimden dolayı 6-7 ay kadar tüketemedim ekim ayı başından itibaren afiyetle tüketiyorum. En ufak bir bozulma ibaresi görmedim.

MUNTONS LAGER CONNOISSEURS
MUNTONS PILSNER CONNOISSEURS
MUNTONS BOCK CONNOISSEURS
MUNTONS YORKSHIRE BITTER

1 Like

Aynı sorunun cevabını araştırırken, burada benim gibi muzdarip bir kitle buldum.
Kovada w-34/70 maya ile 2.5 hafta 14 - 17 derecelerde beklettiğim kiti şişeledim. Ancak Şişeleri ancak 16 - 20 derece aralığında muhafaza edebiliyorum.

Mayanın açıklamasında 9 - 22 derecelere kadar dayanır deniyor.
Peki biz bu 22 dereceyi ne kadar süre muhafaza etmeliyiz. Ben 2. haftadan sonra pes etmeyi düşünüyorum :slight_smile:

Stokları tüketmek konusunda sıkıntı varsa ben de İzmir’deyim, sınırsız destek veririm :):grinning:

2 Likes

14 aydir beklettigim grand cru dan ictim. Cok srk bir icim. Karamel malt tadi oturmus. Cok kaliteli bir tat…

Munthos connoisseurs mayalanma suresi 4-6 gün deniyor. Bu biraz kısa degil mi? Ilk yaptigim munthos pilsner 15 gün beklemişti. Yorumunuz?

bir üstteki gönderi dikkatinizden kaçmış sanırım :wink:

1 Like

7 gunlukken 250ml lik soda sisesine alip tek kesme sekerle kapagini kapatıp denemek lazim.

Teşekkürler deneyeceğim

cidden kaçırmışım :grinning:

2.kitimi 5,5 ay önce kurmuştum. Mexikan Cervaze. İlk 3-4 ay çok güzel köpük, tad ve gazı vardı. Şimdi köpük gaz ve tad öncekiler gibi değil, acaba kapaklarmı tam kapanmadı diyorum ama son 10 şişe biram bu şekilde. İlk aylara göre yüzde 30 kayıp var diyebilirim. O yüzden şişede çok beklemeninde negatif olduğunu düşünüyorum. Yapım süreciyle birlikte 4 ayı geçmemek lazım.