Butik bira saklama süreleri

(özgür aksoy) #64

Mart ayında şişelediğim (kovada 3 hafta kaldılar) aşağıdaki kitleri şehir dışına çalışmaya gittiğimden dolayı 6-7 ay kadar tüketemedim ekim ayı başından itibaren afiyetle tüketiyorum. En ufak bir bozulma ibaresi görmedim.

MUNTONS LAGER CONNOISSEURS
MUNTONS PILSNER CONNOISSEURS
MUNTONS BOCK CONNOISSEURS
MUNTONS YORKSHIRE BITTER

(Mert Savçın) #67

Aynı sorunun cevabını araştırırken, burada benim gibi muzdarip bir kitle buldum.
Kovada w-34/70 maya ile 2.5 hafta 14 - 17 derecelerde beklettiğim kiti şişeledim. Ancak Şişeleri ancak 16 - 20 derece aralığında muhafaza edebiliyorum.

Mayanın açıklamasında 9 - 22 derecelere kadar dayanır deniyor.
Peki biz bu 22 dereceyi ne kadar süre muhafaza etmeliyiz. Ben 2. haftadan sonra pes etmeyi düşünüyorum :slight_smile:

(Tülin) #68

Stokları tüketmek konusunda sıkıntı varsa ben de İzmir’deyim, sınırsız destek veririm :):grinning:

(Ercüment Kaya) #69

14 aydir beklettigim grand cru dan ictim. Cok srk bir icim. Karamel malt tadi oturmus. Cok kaliteli bir tat…

(şamil) #70

Munthos connoisseurs mayalanma suresi 4-6 gün deniyor. Bu biraz kısa degil mi? Ilk yaptigim munthos pilsner 15 gün beklemişti. Yorumunuz?

(Ahmet Kılınç) #71

bir üstteki gönderi dikkatinizden kaçmış sanırım :wink:

(Tuncay Özgür) #72

7 gunlukken 250ml lik soda sisesine alip tek kesme sekerle kapagini kapatıp denemek lazim.

(şamil) #73

Teşekkürler deneyeceğim

(Mert E.) #74

cidden kaçırmışım :grinning: