Butik Soğutma Çantası, bb04 termometre ve hava kilidi hakkında

Çanta ve akvaryum termometresi 2 parçalı hava kilidi siparişi vermiş durumdayım. Ürünler ile ilgili deneyimi mi buradan paylaşacağım. Başka kullanan olursa yine bekleriz deneyimlerini.

Ayrıca butik bira ekibine teşekkürler. @Taylan

Ürün burada.

8 Beğeni

hemen siparişini verdim, fiyatı nedeniyle çabucak biter tahminim.

1 Beğeni

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
Yaz kurulumcuları için kullanışlı bir ürün olduğu aşikar.

2 Beğeni

Nisan sonunda büyük soğutucu çantası almıştım, başarılı bir ürün, bu havada 1 litrelik donmuş su dolu tek şişe ile 12 saat 19 derecede sabit tutabiliyorum. Yeni ürünü ikinci kovam için bende listeme aldım keşke acele etmeseydim ikisinide buradan alsaydım diyorum. Yinede teşekkürler Butik bira.

2 Beğeni

Strafordan soğutucu kutu yapımı tarih olacak gibi duruyor. Biraz daha düşük fiyata mal etmek icin o uğraşa değmez artık. Kapladığı yer de cabası.

4 Beğeni

Merhabalar benim sorum akvaryum termometresi ile ilgili. Burada 2 parçalı hava kilidi dediği bizim Kristal hava kilidinden mi yoksa ayrı bir şey mi?

Ayrı birşey, bilgilendirmesi de var sitede sanırım.

2 Parçalı Hava Kilidi, BB-04 termometre ile uyumlu olup kovada 2. bir delik açmadan ölçüm ucunun bira içine daldırılmasını sağlar. Model olarak benzerlik gösterse de standart Kristal Hava Kilidi bu termometre ile kullanıma uygun değildir.

1 Beğeni

Bu yazılanı görmemişim çok teşekkür ederim

1 Beğeni

Evet ben de merak ettim ve sipariş ettim şu akvaryum termometresi ve hava kilidinden.
Kullanırmıyım bilmiyorum.
Ama soğutucu torbayı tam tahıl kurulum sonrası mayşeyi şebeke suyu yazın ısınacağı için , soğutmak daha da zorlaşacak.
Mayayı 25 C de bile eklesem. Soğutucu torba ile kovayı 17-18 e kadar soğutmayı planlıyorum.
Çünkü ilk iki gün maya kovayı birkaç derece ısıtıyor ve hızlı fermentasyon oluyor.
Soğutma torbasına buz aküleri koyup bu iki günü atlatırsam sonra zaten mayalanma yavaşlıyor.
Ve 20-22 C lerde bodrum katta soğutucu ihtiyacı olmayacak gibi.:blush::blush::blush:

Sıcaklık ve temizlik bu işin en önemli iki şartı. :blush::blush:

1 Beğeni

Gördüğüm kadarı ile bu çantaya her buz koyma işleminde hava kilidinin çıkarılması gerekecek.

Bana da ilk başta öyle geldi ama biraz daha inceleyince çanta kapağını tamamen açmadanda buzlu şişeler yerlerleştirilebilir? Ama öyle değildir belki, alan arkadaşlar mini bir inceleme yapar sanırım :slight_smile:

Hava kilidini çıkarmadan buz şişeleri veya akülerini değiştirebiliyorsunuz :wink:

Üst kapak çok esnek olduğu için fermuarı yarıya kadar açtıktan sonra kapağı hafifçe geriye doğru kaldırmanız yeterli. Bu şekilde en gerideki şişelere bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

9 Beğeni

Benim de ilk başta düşündüğüm idi ama dikkatli bakarsanız fermuar yapısı şişe değişimi düşünülerek yapılmış fermuarı açtıktan sonra kenarından hafif sıyırıp şişeler rahatça değiştirilebilir. @Taylan bey gereken açıklamayı yapmış zaten. Çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Hatta şişe değişiminde ikili fermuarı şişe değişimin olacağı bölgeye getirip sadece o kısmı açıp değiştirmek içerideki soğuk havayı muhafaza etmeye yararı olur diye düşünüyorum.

Selamlar.

4 Beğeni

Merhabalar,

Ürün elime biraz önce ulaştı.

Sadece soğutu kirli ve sanki kullanılmış gibi idi. Neyse Akşam deneyip detaylı bilgileri paylaşırım.

Gelen kargo kutusu.

Hava klidi görüldüğü gibi sadece üstü kapalı ve tepeden sıkıştırılıyor. Buradaki soru üst kısmını diğer standart kristal hava klidi ile kullanabilir miyiz ? Bunu da evde bir deneyeyim.

Diğer alet bu sadece sormak istediğim sadece uç tarafımı yoksa kablosuda bira içine girebilir mi, sıkıntı olur mu ? @Taylan

Malzeme kalitesi iyi sağlam çok da şık ama bana hönderilen fotoğrafınıda çekmeye çalıştım tozlu ve kirli idi.

Şimdilik bu kadar…

6 Beğeni

Güle güle kullanın.

Belki ürünleri açıkta tutuyorlardır? Ondan tozlanmış olabilir. Bir naylonda falan olsa fena olmaz. Kullanılmamıştır ama. :slight_smile:

Ben de bir Lager Kiti ile sipariş vermeyi düşünüyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Aslında bir naylon poşetin içindeydi. Çok da önemli değil ama işte olmasa daha iyi olurdu. Ama sorun değil benim için yanlış anlaşılmak istemem ürün kaliteli ve güzel şansıma öyle denk gelmiştir.

2 Beğeni

Made in Turkey ise her şey beklenir maalesef…
Yıkanabilir diye tahmin ediyorum, makinede olmasa bile ter düz ederek su ve bez yardımıyla yapılacak basit bir temizlikle içiniz rahat edebilir.

1 Beğeni

Sadece toz mu hocam?
Elbise fırçasıyla çıkıyor mu?
Yoksa ıslak mendil vs işe yarıyor mu?

Benim torba içeren gönderim de bugün gelmiş eve. Akşam gidince ben de bakayım.:blush:

1 Beğeni

Toz evet ufak tefek iplik filan belliki yerde biraz sürünmüş ama çok problem değil her türlü bezle çıkar. :slight_smile:

1 Beğeni

Şoğutma çantasını kullanan arkadaşlara bir sorum olacak :slight_smile:

Şerbeti soğutmak için içine buzlu şişe kaymamız yada buz aküleri yerleştirmemiz gerekiyor.
Bu buzlu şişeler zamanla su salacak ve çantanın içinde birikecek, bu suyun tahliyesi nasıl yapılacak deneyen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni