Butikmatik yayında!

(Taylan Özdere) #1

Tahıldan bira yapımıyla ilgili ekipman, makine, hammadde ve diğer ürünlere yoğunlaşacak yeni sitemiz Butikmatik yayında.

Gördüğünüz eksikleri, hataları ve diğer fikirlerinizi paylaşabilirseniz harika olur!

Bu başlık orada görmek istediğiniz ürünlerden çok siteyle ilgili geri bildirimleriniz için.

Görmek istediğiniz ürünlerle ilgili olarak ayrı bir konu açtım.

(Ümit Yılmaz) #2

TEbrikler. Beni çok heyecanlandırdı bu site. Başarılar diliyorum.

(Ali) #3

Grainfather’daki karizma Godfather’da yok. Yanından geçsem ‘hürmetler abi’ der öyle geçerim.

(antipanik) #4

Butikbiradan beklediğimiz büyük atılım.
süper bir haber.
Teşekkürler Butikbira.:blush::blush::blush:

(biraci) #5

Tebrikler, başarılar. Ama ben dayanamayıp kendi adıma “keşke daha önce olsaydı bunlar” diyorum :slight_smile:

(Onur) #6

Tebrik ederim,kendini bu siteye rakip gören fırsatçılara da selam olsun. @Taylan daha çok yenilik şart fakat bu adım süper oldu, yeni bir soluk getirdiniz… Başarılarınız ve yenilikleriniz daim olsun…

(Şişede Enaz BİRAY) #7

Gönülden tebrikler.
Yine şahane ayarlanmış fiyatlama politikası, bütçeye veya harcama zevkine göre farklı seçenekler…
Başarılar. :beers:

(3E) #8

Tebrikler ve başarılar.

Vakitle kendimizi gaza getirir alırız :slight_smile:

(mesut) #9

Hayırlı olsun.

Bol satışlar…

(.) #10

Hayırlı olsun :slight_smile:
(20 karaktere tamamlansın diye parantezi açtım)

(.) #11

Hayırlı olsun… maltlar şotlar bol olsun…

(süleyman) #12

Hayırlı olsun. Bu hobinin sonu zaten tam tahıla gidiyor. Alet edevat ne nasıl sorularına çözüm getirmiş oldu.

(Taylan Özdere) #13

Kesinlikle haklısınız. Bu tür ürünler için tahıldan bira yapımıyla ilgili kritik bir kitle oluşmasını beklemek yerine o kitleyi oluşturma yönünde bizim adımlar atmamız gerekliydi.

O adımları atmakta geciktiğimiz için ezici bir kit kitlesi oluştu. Oldukça iyimserim ama Butikmatik’in en büyük ve dişli rakibi Butik Bira. Kardeş site dedik ama aslında düşman kardeşler. Umarım Butikmatik kitlerin altında ezilmez.

Butik Bira’dan üye çalma konusunda herkesin yardımına ihtiyacımız olacak :smiling_imp: Meyilli gördüğünüz üyeleri bildirin, samimi şekilde yaklaşıp akıllarını çelelim, tahıl batağına düşürelim. Bir başlarlarsa zaten kite geri dönemezler :joy:

( P.G.) #14

Hayırlı olsun. Umarım zamanla ürünler çeşitlenerek büyür Butikbira gibi.

Ben neden 2. bir domain’e ihtiyaç duyulduğunu anlamadım ama.

(Mert) #15

Buradaki ürünler gıda sektörüne girdiği için yasal olarak taksit yapılamaz. O ürünler buraya eklenseydi tek çekim olmak zorunda olurlardı o da satışları etkilerdi sanırım bu nedenle yeni bir adres yeni bir şirket gerekti.

Hayırlı olsun. Gelişimini ve kullanıcı deneyimlerini takip ettikten sonra alışverişi düşünebilirim.

(.) #16

Ne yalan söyleyeyim bir ara maltlar falan gecikince herhalde unuttunuz tam tahılcıları demiştim. Bu iyi oldu, tekrar teşekkürler

(kürşad) #17

Tebrik ederim, madem ekipmanlar tamam o halde farklı farklı malt çeşitleri de geliyor demektir.

(Taylan Özdere) #18

Asıl neden tahıldan bira yapımına dönük ürünleri Butik Bira altında geliştiremeyeceğimiz düşüncesi oldu.

Uzun süredir, hemen hemen aynı zamanda başlamış olmalarına karşın ABD ve İngiltere’de evde bira yapımının neden farklı olduğu üzerine düşünüyorum.

İngiltere’de genel olarak kaynatmasız, hazır kit odaklı, ABD’de ise ekstrakttan yapılsa bile mutlaka kaynatmalı ve bir miktar tahıl içeren bir bira yapım kültürü var.

Bu farkı İngiltere’de hazır kitlerin çok daha yaygın, iyi ve çeşitli olmasına bağlıyorum. Butik Bira’da örneklerini gördüğünüz bu kitler ise ABD’de pek yaygın değil.

Kısaca kitlerin, bu ürünlerin önünü kesmemesi için Butikmatik ayrı bir site olarak var. Zaman içinde ürünleri, ekibi, kültürü ve kendi üyeleri ile daha çok ayrışacağını ümit ediyorum. Rekabet konusu bütünüyle şaka değil :wink:

(Sarahaten) #19

Çok sevindim. Fiyatlar fazla iyi:)) all grain işine girmek isteyen arkadaşlar için şahane hatta zirvede bir başlangıç olmuş. Silindirik tencereyi bile bulmak meseleyken bunlar güzel gelişmeler.

(antipanik) #20

Jet modeli ile pahalı olan model arasında
-içiçe boruyla hızlı ters soğutma serpantin
-Bluetooth ile telefona bağlanabilme
-Bir de 2500 kw yerine 2 adet 2000 lik ısıtıcı farkı var. Bununla daha seri ısıtma kaynatma yapılabiliyor.

Benden başka inceleyen oldu mu?
Acaba farkları doğru mu anladım?