Buzdolabı modifiye

selamlar ilk biramı şişeledim. mersin de havalar ısınmaya başladı, modifiye yapmadan TROTEC BN 30 termostatlı priz alıp dolabın içine çekeceğim 220 voltluk fişe taksam iş görür diye düşünüyorum deneyen yada hadi len olurmu öyle şey diyen yorumlarınızı merakla bekliyorum. Teşekkürler

Edineceğiniz termostatın buzdolabı içinden ölçüm yapan bir sensörü olması gerekli. Butik Bira’daki dijital termostat gibi. Bahsettiğiniz üründe böyle bir özellik yok görebildiğim kadarıyla. Ortam sıcaklığını değil, buzdolabı içi sıcaklığını ölçmeli ve kontrol etmelisiniz.

ben termostatlı fişi direk dolabın içine koysam demek istedim ama beceremedim galiba :slight_smile: sizin önerdiğinizi direk dolabın içine koysam sensörü boşta mı bırakayım dolap içinde herhangi bir yere bağlantı mı yapmam gerek. 220 gene dolap içinde olacak oradan çıkıp dolap motoruna bağlanacak.

Bahsettiğiniz termostatlı prizin sensörü üzerinde. Bu yüzden kullanırsanız uzatma kablosuyla prizi dolap içine sokmanız gerekli. Sonrasında buzdolabının kendi fişini de dolap içine sokup içerideki bu prize bağlamanız gerekli. Oldukça zor bir yöntem.

Dijital termostatın ise sensörü üzerinde değil, ayrı bir ölçüm kablosunun ucunda. Yalnızca ölçüm ucunu dolap içine sokuyorsunuz. Termostatın kendisi dışarıda kalıyor ve dolabı kontrol ediyor.

Mantıklı benim düşündüğümde dolaba iki delik açıp bir giriş bir çıkış yapmam lazım halbuki ince bir delik sensör içeriye işlem tamam. Teşekkürler maaş 25 inde hem kit hemde termostat ısmarlarım. İyi günler

1 Like

aslında deliğe bile gerek yok termostat kablosu cok ince oldugu için dolabın fitilinin kapanmasını engellemez dolabın içine bırakıp direk kapağı kablonun üzerine kapatabilirsiniz.

teşekkürler, alınca denerim :blush:

Merhaba bu termostatı daha önce kullanan bir arkadaşımdan aldım fakat kullanım kılavuzu yok buzdolabını ayarladığım sıcaklıkta tutmuyor acaba ısıtma-soğutma ayarından dolayı olabilir mi? Nasıl ayarlamam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

Yazın soğutma için kullanılırken led yeşil yanmalı. Kırmızı yanıyorsa yukarı tuşuna basılı tutup yeşile çeviriyorsunuz (yanlış hatırlamıyorsam). Sonra set tuşuna basılı tutup yanıp sönünce istediğiniz değere ayarlayın. Tekrar sete basın. Ayarladığınız değer ile 2 derece fazlası arasında çalışıp durur.
Kullanım kılavuzu yanımda değil. Aklımdan yazdım. Umarım doğru hatırlıyorumdur. Dediklerim olmazsa söyleyin.