Buzdolabina hicbir zarar vermeden modifiye (40 tl ye)

Aldigim kit ile buzdolabina hicbir hasar vermeden 20 derecedesabit tutacak sistemi kurdum.Buraya resmi eklemeye calisacagim

5 Beğeni

Beklemekteyiz. Gonder gelsin…

Detaylarıyla bekliyoruz…

termostat olabilir mi :slight_smile:

1 Beğeni

termostatlı priz alacaksınız.
kış için elektrikli battaniye 50 tl
yazın normal olarak çalıştırın dolabı :slight_smile:

termostatlı prize kışın elektrikli battaniyeyi, yazın buzdolabını bağlayın. en basit çözüm bu. ben çok rahatım.

2 Beğeni

Resim geleydi iyiydi :slight_smile:

Butik biradan termostadmı aldın :smiley:

Merhaba Telden foto yükleyemediğimden geç kaldım.Fotoğraftanda göründüğü gibi dijital termostat ve biraz elektrik bilgisiyle halledilecek bir iş.Bu termostat için 220/12 v DC adaptör kullanılıyor.Kontaktör tarzı bir ekipmana ihtiyaç yok.Buz dolabını en soğuk duruma getirirp termostatı 19 dereceye çalışma aralıuğını 1 dereceye getirdiğinizde 19 derecedede durup 20 derecede çalışıyor.Benim satın aldığım dolabın devresine monefaze sayaç bağladığımda gördüğüm tüketim 3 günde 1 KWh.Yani 3 günde yaklaşık 50 kuruş luk bir tüketim.Elbette bunu bu mevsimde tüketiyor.Temmuz ayında biraz daha artabilir.Kova üzerindeki termometre sürekli 18-20 derecelerde olduğunu görüyorum.Yardımcı olabildiysem sevindim.Tüm arkadaşlara kolay gelsin.

2 Beğeni

Ya da hiç uğraşmadan dijital termostat siparişi verip kullanıyoruz.

6 Beğeni

Buda dijital termostat zaten.Ama hem cok ucuz hemde hocbir yeri delip parcalamadan bu isi yapmanin yada denemenin en kolay yolu sanirim.

Hocam butikbiradaki de dijital termostat; hiç bir yeri delip parçalamadan aşağı yukarı aynı fiyata, dolabın üzerine yapıştırmak filan da gerektirmiyor :slight_smile:

2 Beğeni

Güzel sistem eline sağlık…

Butikbiradaki Termostatlı priz elektrik kesintisi olduğunda ayarını koruyor mu?

Kısa süreli kesintilerde evet, uzun süreli kesintiler konusunda deneyimlemedim.

merhaba arkadaşlar,

eski sistem buzdolabımı bira yapımında kullanmak için butik bira’dan termostatlı priz siparişi verdim.

ancak aklıma takılan bir konu var: buzdolabının üstteki buzluk kısmını sökecek miyiz yoksa orası öyle kalacak mı? sökülecekse nasıl sökülür?

yardımlarınız için teşekkür ederim.

not. yeni konu oluşturmaya çalıştım ama yapamadım, “istenilen kaynağı görüntülemek için izniniz yok.” diyor.

Altan hocam hoşgeldiniz. Yeni üye olduysaniz o yüzden konu actirmiyor olabilir.
Konu hakkında sacmalamak istemiyorum ama bence gerek yok. Termostat nerenin derecesini olcecekse oranın sıcaklığına göre devreye girecektir. Yani üstteki buzlukla isimiz olmadığı icin bence gerek yok. Tabi bu işi cok daha iyi bilenler var daha doğru yorum yapabilirler.
Bu arada ben Devrim Barış saygilarla :slight_smile:

merhaba devrim. :slight_smile:

gönderim en az yirmi karakter olmalıymış. herhalde olmuştur. olmuştur. olmuştur.

2 Beğeni

aslında söksek, sökülüyorsa eğer, daha fazla alan kazanmış olmaz mıyız düşüncesiyle de sordum bunu.
bu şekilde tek bir kova sığıyor. buzluk olmazsa belki iki sığar.

1 Beğeni

Himm bu da güzel fikir o zaman bu işi gercekten bilenlere bırakayım bu cevabı :slight_smile:

Buzdolabına kova koyma konusunda - özellikle bir kovadan fazla koymayı düşünürken- burada yaşanan trajik bir olayı hatırlatmak isterim.
:slight_smile:

Bira yaparken hepimizin başına bir çok aksilik gelmiştir ama en acı tecrübelerden biri de bu,
@Mefairo’yu da burada saygıyla anıyorum.

1 Beğeni

Tesekkurler :smiley: iyi bir kulak arkasi deneyim oldu bana gercekten, herkesin dikkat etmesi sart :wink: hani nolcak yazin 2 karpuz koyuyoz da bisi olmuyo gibi dusunmemek lazm .D

İste 23 litre birama ve bira basmis evin suç aleti :smiley: hani cam kirilmis olsa icim yanmayacak :frowning:

2 Beğeni