Buzdolabindaki şişeleri tekrar 20 dereceye almak

Merhabalar arkadaşlar. İlk kitimi ( başlangıç) kullanım kılavuzuna göre kurup şişeledim. Bir hafta sonra birkaç tane birayı buzdolabına aldım. Bazı biralarımın rengi açıkken bazılarının bulanık olduğunu gördüm. İlk dört ve son dört şişeyi ayrı yere koydum tortu karışmış olabilir diye. Kova ortasından şişelenen biraların bir kısmı bulanık bir kısmı açık renk olması doğalmıdır?bulanık renkleri açabilmem için ne yapmam gerekiyor. Kılavuzda belirtildiği gibi yedi gün bekletilen şişelerin gazdanması az gibi geldi bana.Yılbaşı için soğutmaya aldığım 15 adet şişeyi tekrar 20° sabit odaya alsam gazlanma devam edebilir mi.Şunu söyleyebilirim ki bütün bu olumsuzluklara rağmen biranın tadı yerinde birazcık maya kokusu ve tadı var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Mayalar uyanır ve olgunlaşma devam eder.

Açılın ben bunu denedim. Pet şişenin dibini 1 hafta kadar dolapta beklettim çıkardım şişeyi açtım 1 çay kaşığı şeker attım, şişe sıradan Pet olduğu için feda edip bayağı sıkıp içerisindeki havayı aldım kapağını kapattım böylece kısmen de olsa vakumlamis oldum. Kapağı iyice kapatıp 2 gün bekledim şişe bayağı sertleşmişti açtım gazın çıkış sesini duydum ve köpükleri gördüm. Kısacası şişede şeker kaldıysa mayalar tekrar aktif olur sindirmeye devam eder diye düşünüyorum.
Zaten mayalar o kadar hassas olsaydı günümüze kadar soyları tükenmiş olurdu diye düşünüyorum.

3 Beğeni