Cam damacana kullanımı ve ikinci fermantasyon

Merhaba dostlar,

Zamandan kazanmak için kovayı boşaltmadan ikinci bir kit (wheat beer) daha kuracağım. Bunu cam damacanaya kurmayı düşünüyorum. Malum damacana 19 litre. Kovadaki yavrucağı (irish stout) şişeledikten sonra damacanadakinin 1. fermantasyonu tamamlanmış oluncaya kadar bekleyip onu kovaya aktaracağım. 19 litrelik genç buğday birasını kovaya aktardıktan sonra üzerinde bir boşluk oluşacak. Sorum şu 2. fermantasyoda zaten aroma vs. eklemeler yapacağım bu eklemelerle birlikte 19 litreyi 23 litreye tamamlamak pişmiş aşa su katmak gibi olur mu sadece bunu merak ediyorum :slight_smile:

Yoksa gövdeli 19 litrelik buğday olarak mı kalsın görüşlerinizi merak ediyorum

Konu günceldir. İkincil fermantasyonda 2-3 litre su ve şeker eklemenin bir zararı olur mu?

Fermantasyonu ekleyeceğiniz şekerle yeniden başlatacaksınız ve bu yine tortu oluşumuna neden olacaktır.

1 Beğeni

Burada gözden kaçan daha önemli bir sorun var. 19 litrelik damacanada 19 litre kit kurarsanız, hele ki buğday kiti kurarsanız damacanadan dışarıya doğru çılgın fışkırmalarla karşılaşırsınız :slight_smile: Bu durumu engellemek için en fazla 15 litre kurmanız gerek. Tek kiti 15 litre kurduğunuzda da aşırı gövdeli biranız olacaktır.

1 Beğeni

Evet onu farkettim gece hava kilidinin öksürmelerine uyanıp aktarma cubugu hortumunu hava kilidine bantlayarak kendime hava kilidi yaptım :slight_smile: Tecrübe ederek öğreniyoruz.

Bakalım nasıl olacak bütün kiti riske atmadan bilen birinden öğrenirim demiştim ama sanırım ekleme yapan olmamış daha önce.

1 Beğeni

Olmaz.

19 lt’lik damacanaya 19 lt buğday kurulumunun fotoğrafını çekip, gönderebilir misiniz? Sanırım yeni kurdunuz, o kadar az boşlukla bir sıkıntı çıkar muhtemelen.

1 Beğeni

birinci fermantasyonda 10-15 litrelik boşluk bırakabiliyoruz çünkü oradaki oksijen hızlıca karbondioksit ile yer değiştiriyor ve bira oksitlenmiyor.

ama ikinci fermantasyon için kullanacağınız kovada / damacanada boşluk olmamalı.

diye okudum / izledim çok kez :slight_smile:

2 Beğeni

Fotografı ekleyeceğim. Tam 19 litre kurmadım biraz boşluk bıraktım ama ona rağmen gerçekten oldukça agresif köpürdü. Örnek alma çubuğuyla biraz şerbeti dışarı almak zorunda kaldım. Plastik damacananın en üst boğumuna kadar bir boşluk var şuan. Tek tük köpürme oluyor ama aktarma hortumuyla idareten yaptığım hava kilidi şimdilik çalışıyor gibi.