Caramalt Alternatifi

Tam tahılcılar haydi buraya!

Malt çeşitleri içerisinde sanırım caramalt bulunmamakta. Sitede caramalt yerine kullanabileceğimiz bir alternatif var mıdır?

:beers:

“Pale” malttan kendiniz kavurarak, Caramalt muadili bir sonuç elde edebilirsiniz. Hangi renk dereceleri için hangi sıcaklıkta, ne kadar sürede kavurma yapmanız gerektiğine dair tablolar bol miktarda paylaşılmış çeşitli sitelerde.

Muntons’un Caramalt’ını yakında ekleyeceğiz. Ona renk ve tat olarak en yakın olarak şimdilik CaraRed bira maltını kullanabilirsiniz.

Karamel maltlar (kristal maltlar), diğer bira maltlarından farklı biçimde yapılırlar. Bu yüzden bu maltları pale malttan kavurma ile elde etmek mümkün değildir :wink:

açıklayıcı cevap için teşekkürler @Taylan

“Yokluk” :slight_smile: dönemlerinde ben Tuborg maltından kavurarak benzerini yapıyordum. Ancak @Taylan Bey’in de dediği gibi direkt maltı kavurarak yapamazsınız. Önce maltı bir gece önceden ıslatıp suyu emmesini sağlayacaksınız. Sonra fırında 30dk-1 saat kadar 68 derecede karıştırarak maltı kendi kabuğu içinde bir nevi mayşeleyeceksiniz. Daha sonra fırının derecesini 120 derecelere getirip maltı ara ara karıştırarak kurutacak ve daha sonra 160’lı derecelerde kabukta mayşeleme sonucu oluşan şekeri karamelize edeceksiniz. Bu aşamadan sonra kavurma derecesi ve süresiyle oynayarak açık renk karamel malttan chocolate’e kadar malt çeşitlerini yapabilirsiniz. Ancak artık bir sürü hazır malt çeşidimiz varken bununla uğraşmak pek de akıl karı değil. Genel kültür bilgisi olsun diye yazdım :slight_smile:
Gene de bu yöntem fabrikada hazırlanan karamel malt sürecinin birebir aynısı değil, ama yeterince yakın ve gayet başarılı sonuçlar veriyor(du).

4 Beğeni

Brewing-grain-substitution-chart.pdf (131.6 KB)

Böyle bir şey bulmuştum daha bu sabah :slight_smile:

1 Beğeni