Çift kit kurulumu

Selamlar ben uzun süredir forumu okuyucu olarak takip ediyorum bugün de bir soru sorma vesilesiyle aranıza katılmış oldum. 3. kitimi kurmak istiyorum ilk iki kitim muntons bock ve buğdaydı 3. kit için bakınırken bu wheery nog gibi kutuda verilen kitlerin olumlu yorumları dikkatimi çekti, Bunların 3 kg 3.6 kg malt özü içerdiğini gördüm. Sorum şu bu yeni kitlerin iyi olmasının sırrı bu miktardan geçiyorsa biz de bugday artı 2 dme yerıne ıkı kiti aynı kovada kursak çok daha verimli sonuçlar elde eder miyiz ? Deneyen olduysa yorumları nelerdir ?

Siparişi bir kit artı 2-3 dme mi yoksa iki kit mi veriym işin içinden çıkamadım : )

1 Beğeni

2 kit olarak kurmanız daha mantıklı olur :slight_smile: doppel yapmış olursunuz. Şeker eklemenize gerek kalmaz.

1 Beğeni

aslında tek kit kurmayla 2 kit kurma arasında maliyet farkı pek yok. 1 kit 70tl + 36tl malt özü + 3tl şeker =109tl
2kit 70x2=140tl aradaki 30tl bişeymidir bişeydir. ama doppel olunca tat rahiya herşey değişiyormu birde ona bakmak lazım

1 Beğeni

premium kitlerin şerbetciotu çift tenekeye göre ayarlanıyor… tekli kiti çiftlerseniz bira acı olabilir… bock gibi düşük ibu değerli kitler çift yapılabilir…

1 Beğeni

Doğru o hesabi da iyi yapmak gerekiyor. Buğday deneyen yok sanırım

Çift kit için en uygun kitler bence buğday ve bock biraları.
Yani @blue nun belirttiğine katılıyorum.
Düşük şerbetçiotu içeren kitler bu iş için daha uygun.
IPA’lara bunu yaparsak içmek bir eziyet olabilir.

muntons buğdayı dme ve wb 06 ile kurdum ama maalesef sevemedim mayadan da olabilir şişede 1 ayı geçmesine rağmen ekşilik hakim. Yarın çift kit kurmayı planlıyorum bu sefer kendi mayasını kullanıcam umarım güzel bi lezzet yakalarım.

Ekşilik mayadan evet ama buğday birası için ulaşabildiğimiz en iyi maya wb-06, kitten çıkan ale mayasıyla yapılınca buğdaya özgü karakterlerin iyice azalacağını düşünüyorum.

Ben denedim. Pilsen karakterine yakın bir tat. Buğday birası gibi olmuyor.
O ekşilik yabancı forumlarda da bahsediliyor, ancak bekletince geçecek diye tahmin ediyorum.
1 ay kısa bir süre :wink:

1 Beğeni

Muntos buğday + wb06 ile de maya ekşiliği oluyor mu ya? Kit mayalarından vaz geçtim bu ekşilikten dolayı. Umarım bekleyerek geçiyordur.

1 Beğeni

Tattığım hiçbir buğday ekşi değildi.
Bu beni cesaretlendirdi. Konu farklı yöne kayıyor gibi ama sabır herşeyin ilacı.
Kit mayası kullanırsanız da pilsen kiti ile arasında çok az fark kalıyor.
Double Weiss iyi bir seçim, üstüne wb06.

1 Beğeni

keşke bekledikçe geçse ama tersine artıyor. Artık buzdolabı süresini artırarak çareler bulmaya bakıcaz neyse ki çoğunu içtim :smile:

1 Beğeni

Mayanın yapısından kaynaklanıyor bence.
Ben tattığımda hiç ama hiç almamıştım o tadı.
Şimdi hafta sonu tadım yapacağım.
Bakalım ne olmuş ben de merak ettim şimdi.
Zararlı olduğunu düşünmüyorum yine de.
Ekşi tadı belki biraz şerbetçiotu ile baskılayabiliriz.

1 Beğeni