Çok acı bira :/

selam arkadaşlar. tam tahıl bira yapan arkadaşlara özenerek yorkshire bitter kitini kurarken şıraya 30 gr colombusu kaynatarak eklemek gibi bir gaflete düştüm. 2 haftadır şişede duran şişeden bugün deneme amaçlı açtığımda ipayı,bitteri zevkle içen ben, bardağın sonunu getiremedim.çok acı olmuş.yaz günü emek verdiğim 43 şişe biramı kurtaramaz mıyım? sitede yer alan sıvı malt özleri kullanılarak bir şeyler yapılabilir mi acaba? sıvı malt özünü fermantasyona alsam, tüm şişeleri açıp hepsini birleştirip tekrar şişelesem olur mu?

Piyasadaki en acı ot Columbus şu an, 20 gram dahi çok geliyor 1 saatlik kaynatmaya.

Soğuk halde hızlı tüketmek kaçamak da olsa bir çözüm olabilir…

Ne kadar kaynadı sizinki?

1 Like

30-35 dk 3 lt şıra içinde kaynatıp ekledim. bugün buzlukta iyice soğuttuğum şişeden denedim.ağıza yapışıp kalan bir acılık var. zor bitirdim .sıvı malt özü çözüm olabilir mi sizce?

Oksidasyon riski var ama yabancı forumlarda birkaç örneğini okumuştum, ev koşullarında yapan var. Yalnız bu acı birayı kaynatırsanız alkolü kaybedersiniz.

Bir oturuşta iki şişe tüketiyorsanız aynı biradan ikinci bir parti yapıp bardakta karıştırmak da bir çözüm.

2 Likes

sanırım dediğiniz gibi içim esnasında karıştırmak en sağlıklısı gibi.

Şerbetçi otlarını dry-hop tekniği ile, kaynatmadan, vahşi fermantasyon bittikten sonra soğuk halde kovaya atarsanız acılık vermez ama aroma verir.
Kaynatmada ise AA değeri düşük bir ot seçmekte fayda var, kontrol daha kolay oluyor.

2 Likes

Dökmeye gerek yok. Şişede 2 ay kadar bekletin. Acılığı ve yoğun aroması azalır.

2 Likes

2 hafta çok erken. Biraz daha zaman tanıyın biranıza :slight_smile:

1 Like

Bu kaynatma suresini ve gramajini nereden buldunuz. Brewers friend sitesinde bir hesaplayicisi var. Onu kullanırsanız yanılma şansınız daha düşük. Ne yaparsanız yapın pek acılığın önemli ölçüde dusucegini sanmam. Ama sarhoş olduktan sonra arada takılması daha olası.

1 Like

Benzer bir sorunu bitter kitinde yasamistim, ben ugrasmadim butun şişeleri döktüm…

1 Like

Normal bitter kitine yapsanız belki kaldırır ama yorkshire pek acı olmayan bir kit.
Sanırım sorun bu yüzden olmuş.
Zamanla biraz daha düzelme olur ama istediğiniz kıvama gelmez.

1 Like

yorkshire ın güzelim acılığı maalesef şişedeki üçüncü haftasından sonra azalıyor… belki sonra sizin damak tadınıza göre dengeler.

1 Like

Galiba en kolay yol şişelere dokunmadan bir tanede hopssuz aynısından standart yapıp şişeleri ikişer ikişer açıp yarı yarıya karıştırmak, bira varsa arkadaşlar da varsa biraları bardağa yarı yarı koyun olsun bitsin :slight_smile:

1 Like

bayağıdır deniyorum çook acı yorkshire kitimi arkadaşlar. şu an iki şişe daha açtım. kesinlikle ilk acılığı kalmadı. ha acı mı? evet yine acı. bitterden ipadan daha acı ama kesinlikle içilmeyecek gibi değil. şöyle söyleyeyim sanırım biraz alışkanlıkla alakalı. karışık kitlerle içince olmuyor ama kafa iyiyken ya da sadece bu kitten devam edince içmeye anlamıyor bile insan bir süre sonra…siz yine de acılığı yüksek ş. otlarını kaynatmadan kullanın bence.

tamamen kafama göre yaptım aslında. allgraincilerin reçetelerinden esinlendim biraz da. ama kitin kendi acılığını hesap etmedim açıkçası. istediğim gibi olmadı biram ama ilk acılık epey azalmış. yine de içiyorum. bock ve master pint ale kitlerimden daha iyi bu haliyle. yine de bir bilene danışmadan iş yapmamak lazımmış onu anladım.

1 Like