Cold crash anında

Haftasonu kurduğum yeni kitimde yararlılık düzeyini denemek için ve hazır havalar soğumuşken buzdolabına gerek kalmadan balkona koyarak cold crash yapacağım. Bunu 2. haftasında yapmayı bu sırada da ş.o. ilavesi yapıp 1 haftada o şekilde bekletmeyi planlıyorum.

Acaba bu işlemin ş.o. alınacak aromalara bir zararı veya engeli olur mu?
Yani ş.o. ile bekletip 3. haftada mı cold crash’e alsam?
Ne dersiniz?

1 Beğeni

Hiç mi fikir yok ya? :confused:

şerbetçiotu konusuna yeni yeni dahil oldum. ancak araştırmalarıma göre fermantasyon tamamlanmadan şot eklenmiyor çünkü hava çıkışı ile birlikte aroma kaybı oluşuyor. fermantasyon tamamlandıktan sonra şot kovaya ekleniyor ve isteğe göre 4-5-7 gün bekleniyor. daha sonrasında cold crash yapılıyor (2-3 gün).

2 Beğeni

Sonra yapmak daha iyi olur sanırım, düşük sıcaklıkta şerbetçi otunda aroma kaybı yaşayabilirsiniz emin olmamakla beraber.

Öncelikle yaşadığınız yerdeki gece-gündüz sıcaklık farkına bakın derim. benim yaşadığım yer gibi gece 2-3, gündüz 15-20 derecelerde ise kesinlikle balkonu kullanmayın. Mayalarınız sinir stres sahibi olup bol bol istenmeyen tat üretirler.

Şerbetçi otunu ekleyip 4-7 gün bekledikten sonra uygulayın derim. Hem böylelikle şerbetçi otu parçaları da dibe çöker ve şişeleme sırasında minimum tıkanma yaratırlar.

Fermantasyon bittikten sonra ş.o. ekleyeceğim ve ş.o.ları kese içinde attığım için parça derdim yok.
Bana da mantıklı gelen önce şerbetçiotunun mucizesini gerçekleştirmesi sonra çökertme işlemi idi, bir kaç kişiden de olsa aynı doğrultuda yorumlar almak bu yönde ilerlememe sebep olacak.
Balkonun bu mevsimlerde 15-20 derecelere çıkma gibi bir olasılığı bulunmamakta, zaten ben yinede ışık geçirmeyen bir perde ile rafı kapatıp koyacağım, ilerleyen günlerde de köpük izolasyon yollarına girişip mayalamayı da şişede bekletmeyi de balkonda yapmayı planlıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Peki şimdi coldcrashte kovayı 1 dereceye indirdik ve beklettik diyelim
Mayalar ölmüyor mu bu durumda? Yoksa sadece uykuya mı geçiyorlar?
Şişeleyip 20-23 derecelerde bekletince yeniden harekete geçip şişede gazlandırmaya başlıyorlar mı?

Biranın sırf daha berrak görünmesi için gövdesiz su gibi olmasını istemediğim için soruyorum.