Continental pilsner bira Kiti -Kabarcık

Öncelikle herkese merhaba. Bia yapım kiti ile birlikte ilk bira yapımında Continental pilsner bira kitini seçtim ve kitapçığa uygun bir şekilde mümkün olduğunca hijyen kurallarına uyarak ilk adımı tamamlayıp beklemeye başladım. Kovanın bulunduğu odanın sıcaklığı 20 derece civarıydı. Sabah heyecanla kovanın başına geldiğimde genelde forumlarda söylendiği gibi kabarcıklar çıkmaya başlamıştı. Bu durum dakikada 6-7 gibi seviyedeydi. Benim merak ettiğim konu 2. günkü durum olacak. Deli gibi kabarcık çıkıyo, suyu ocağa koydumda kaynamaya başlıyo gibi. Oda sıcaklığında anormal bi deişiklik yok. En son 21 dereceydi. Çok yüksek ısı değişiklikleri olmadı. Evet arkadaşlar yardıma ve görüşlerinize ihtiyacım var. Eksik ya da yanlış giden bişey var mı? yoksa ben mi gereksiz heyecan yapıyorum.Şimdiden teşekkürler…

Forumdan okuduklarım kadarıyla ilk 3-4 gün maya faaliyetinin en aktif olduğu zaman. Yani endişelenecek bir şey yok

2 Beğeni

Panik yok :slight_smile:
Gayet normal görünüyor.

1 Beğeni

teşekkürlerteşekkürler saolun,

1 Beğeni

millet kabarcık cıksın ki mayaların calıştığı anlaşılsın diye heycanla bekler siz nie boyle oldu demişsiniz :smiley:
mayalar calışıyor bence de sıkıntı yok bende sonraki kitimi continental kurmayı planlıyorum ekstradan malt ya da şeker kullanmadan

1 Beğeni

Ben tembel adamim aliskin degilim oyle cok calismaya o yuzden continental pilsner i tercih ettim sekerle maltla ugrasmiyayim diye , mayalar ilk gün iyidi de 2. Gün coşunca meraklandim kime çekti bunlar diye . Ondan öyle biraz şey ettiydiydim​:grinning::grinning::grinning:

Bu kit ile gelen maya Lager mayası…Düşük sıcaklıklar, özellikle tat için daha iyi olur diye biliyorum.Mümkünse kovanızı 13 derece civarında sabitleyin.Fermantasyonun sonunda da diasetilasyon için 20 derece civarına 1-2 gün için çıkarın.

1 Beğeni

kovayı unut, 3 hafta sonra hatırlatırım ben sana

1 Beğeni

Nasil yani ? Niye unutuyom ?

“Ayrıca bu kit lager tipinde bira mayası içerdiğinden istenirse 12°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda da mayalanabilir. Fermantasyon için bu şekilde düşük bir sıcaklık tercih edildiğinde mayalanma 2 haftadan daha uzun sürebileceği için şişeleme kararı mutlaka yoğunluk ölçümüne göre alınmalıdır.”

Kit in açiklamasinda sıcaklığı düşürmeyi " isteğe" birakmiş gibi. O yüzden derecesini 20-21 civarinda tutmaya odaklandim. Ama tavsiyeleriniz için de tesekkur ederim. Bu kite bu sekilde devam edip sonucuna bakıp 2. kurulumda dediklerinizi uygulamak istiyorum.