Continental Pilsner Bira Kiti

Merhaba arkadaşlar,

Yeni gelen ürün olan Continental Pilsner Bira Kitinde 3 kg’lik malt özü bulunuyor. Dolayısıyla extra malt özü kullanmadan doğrudan da kurabiliyoruz.

Aklıma şu soru takıldı açıkçası. 1,8 kg’lik standart Pilsner kiti %100 malt (1 kg) hazırlamak ile 3 kg’lik Continental Pilsner’i doğrudan kurmak arasında gövde bakımından çok fark var mıdır. Şayet bu konuda kayıp yok ise Continental Pilsner hem daha ekonomik oluşu , hem de hazırlaması daha pratik (malt özü eritmeyle uğraşmadan) bir kit olması ile çok iyi bir tercih gibi görünüyor.

Tabi daha çok erken ama kurmayı düşünen veya bu konuda öngörüsü olan arkadaşları yorumlara alalım :slight_smile:

2 Likes

ilk siparişimde eklidir kendisi. 250 tl tamamlayınca ilk iş kurup deniyeceğim. o zaman sorularınıza cevap verebilirim.

2 Likes

siparişi verdim bile, lageri şişeler şişelemez bunu deneyeceğim… sonuçları paylaşırız :slight_smile:

1 Like

Stokçular gelip bitirir diye ben de bir stokçuya dönüşerek sipariş verdim. Sırada Export Pilsner vardı ama bunu öne alacağım bakalım. Bir daha Muntons kitleri kit mayası ile kurmam diyordum ama sanırım bunun mayası farklı, bir şans vereceğim kendisine. Yoksa US-05 ile mi kursam. :slight_smile:

Ekleme:

Şimdi kitin sayfasına ve Muntons’ın kendi talimatlarına baktım. O sayfalarda kitin mayasının Lager mayası olduğundan bahsetmemişler. Gerçi maya ile ilgili hiç bir şeyden bahsetmemişler. :slight_smile: Sadece 18-21 derece arasında kurulmasını tavsiye etmişler. Şimdi sorularıma gelecek olursam;

-Bu kiti Muntons’ın dediği gibi 18-21 derecede mayalamak ile daha düşük sıcaklıklarda (13-14 derece gibi) lager stili mayalamak arasında başta tat olmak üzere ne gibi farklar oluşur?

-Muntons bu kiti pazarlarken “Reinheitsgebot” özelliğinde olduğunu yani içinde arpa, şerbetçiotu ve su dışında bir şey olmadığını öne çıkarmış. Zaten kiti kurarken şeker koyulmuyor ancak şişeleme yapılırken de şişe başı yarım çay kaşığı açık renkli kuru malt konulmasını önermiş. Şişe şekeri yerine böyle yapsak yine ne gibi farklar oluşur?

Biliyorum çok sordum ama bir aceminin merakı işte. :slight_smile:

3 Likes

Bence ingilizlerin çay kaşığı dediği şey bizim tatlı kaşığına tekabül ediyor. Yemekle ilgilendiğimden böyle varsayıyorum bir yetkili açıklama yapmalı bu konuda zira bir çay kaşığı(bizim minyon kaşık) şeker 2 gramdan biraz aza tekabül eder(240ml şeker 200gr’dır) bir tatlı kaşığı (yabancıların teaspoon’u) ise 5ml yani 4gr’dan azıcık fazla şeker alır. Bu durumda önerilen şişeleme şekeri 2 gr oluyor. Ancak bizim çay kaşıklarımızla düşünürsek yarım kaşık 1gr ediyor ki şişeleme için çok az bence bu şeker.

En düşük gazlı İngiliz aleleri için bile şişeleme şekeri en düşük 1.25 gr. Pilsner daha gazlı bir kit olduğundan bu konuda bir açıklama gelmeden hareket etmemek lazım :slight_smile:

Büdüt: şişeleme için dme miktarı şekerin 1.5katı diye biliyorum. Bunu da göz önüne almak lazım. Ancak herşey kişisel zevk ve tercihlere kalıyor sonuç olarak

2 Likes

bende merak ediyorum bu kiti yapanların tecrübeleri çok önemli lütfen tecrübelerinizden mahrum etmeyin :slight_smile:

Dün 23 litreye 1 adet açık renk şerbetçi otlu dme ekleyerek kurulumu yaptım. Maya olarak 2 adet M 76 kullandım. Yalnız ölçüm yapmayı unuttum :sweat_smile: Bu gün ölçüm alsam çok oynarmıki

2 Likes

Ben de continental kuracağım bu hafta sonu.
Anladığım kadarıyla hepimiz tecrübesiziz.
Ben kit mayasına şans vermek istiyorum ve ekstra 1 adet şo lu dme ile kuracağım.:blush:

1 Like

İki kurulum da ş.otlu dme ile yapılıyor anlaşılan, tek fark mayalarda. :slight_smile: Sonuçları merakla bekliyoruz. :blush:

bende bu kitten sipariş verdim
ekstradan dme konusunda emin olmamakla beraber w34/70 ile kurmak istiyorum
umarım güzel bir biramiz olur :smiley:

bu arada w34/70 maya kalmamış onun yerine önerebilceğiniz bir maya var mı lager olarak

Fermantasyon başladıktan yaklaşık 15 saat sonra ölçüm aldım 1048 çıktı. Tahminim başlangıç değeri 1050-1052 arası. Bende w34/70 düşünüyordum kalmadığından M76 yı aldım.Yalnız kafama takılan ortam sıcaklığı; İzmir’deyim kovanın durduğu yer 16-17 derece arasındaydı bu hafta havalar ısındı 19-20 dereceye çıktı, umarım sıkıntı olmaz. Hafta sonu gene soğuyacak görünüyor bakalım…:slight_smile:

merhaba, bu kiti diğer pilsener kitleri gibi ale mayası ile kursak çok bir tat farkı olur mu?

Bu kitle ilgili önemli bilgi:

Kurulum sırasında kit üzerinde ingilizce yazan kullanım klavuzuna “uymamamız” gerekiyormuş:

1 Like

Butikbiradaki açıklama
Düşük sıcaklık olursa (12 c) kova 2 haftadan uzun sürebilir ifadesi var.
Ve normal kurulum yaparsak 18-21 C
3 haftada 46 şişe bira yapabilirsin diyor.

1 Like

Abi çok üzülüyorum ya bende de M76 var, fermantasyon var mı yok mu belli değil, aktif bir şey gözleyemiyorum.

Benim kovadaki hava kilidi baya aktif çalışıyor. Bilmiyorum sıcaklıktan olabilir. Sizde sıcaklık nasıl ?

Peki başka bir soru sorayım, kit mayalarına benzer bir maya kokusu çıkartıyor mu? Benim mayalar kovayı haddinden fazla soğuttuğumdan geri uykuya geçmiş. Yeni maya sipariş ettim.

Evet yaptığım ilk muntons pilsnere çok yakın bi koku. Yalnız şöyle bişi var “Lager tipi bir maya olan M76 için ideal fermantasyon sıcaklığı 8 - 14°C aralığıdır”. Bence sizinki uykuya geçmemiştir. Tam lager olma yolunda ilerliyo belkide. 3 hafta kovada bırakarak bir lager yapabilirisiniz. Hatta bende düşük sıcaklıkta yapmak isterdim ama konumun İzmir olması ve ekipmanımın olmaması sebebiyle şu anda 20 derece civarında seyrediyo. Çok soğuttuysanız bile 10 derece üstüne çıkınca tekrar başlaması gerekmio mu, tabi ustalar daha iyi bilir.

Ben de kiti aldım, bugünlerde kurmak niyetindeyim. Ama anlamadığım bir şey var. Kitten 6 gram Lager mayası çıkıyor. Yabancı bir siteden öğrendiğime göre, Munton’s müşteri hizmetleri de “kutudaki talimatları boşverin, 12-15 sıcaklığında kurun” diyormuş. Sorum şu: Lager sıcaklığında 23 litre için 6 gram maya nasıl yetecek? Butik Bira’daki Lager mayaların tümünde, bu sıcaklıklarda 23 litre için en az 2 paket (23 gram) maya kullanın deniyor. Yani neredeyse dört katı! Nasıl olacak bu iş?

4 Likes

Anısını ben de merak ediyorum. Aklımda hala iki soru var. Bir tanesi bu gelen mayayı lager veya ale sıcaklığında çalıştırmak birada ne gibi lezzet, koku, vs. farklar oluşturur? Diğeri de 6 gram mayanın lager kurulum için yetip yetmeyeceği.

1 Like