Continental pilsner yapan var mı

Arkadaşlar Continental pilsner kiti kuralı 10 gün oldu.hala gaz çıkışı yok.butik bira face mesajdan aldığım bilgi: fermentasyon sıcaklığı 12_15 olmalı. Birde köpüklenme varsa gaz çıkışı olmadan fermente olabilir şeklinde oldu.ayrıca sicakligi düşürmem tavsiye edildi.
benim fermentasyon sıcaklığım 21 derece idi .tavsiye sonucu şu an 14 derecede.hala tık yok.bir öneriniz var mıdır?

1 Beğeni

Merhaba,

Ben Continental Pilsner’i kuralı 4 gün oldu. İlk kitim. 16-18 derece sıcaklıkta 2. gün gaz çıkışı başladı ve neredeyse saniyede 2 gaz çıkışı oluyor. Tecrübeli arkadaşlar daya iyi yardımcı olacaktır fakat bilgi olsun diye yazmayı uygun buldum.

1 Beğeni

Ben 6 gun once kurdum. Kurduktan 3 saat sonra fermentasyon basladi. Sicaklik 15 derece ve hala fokurdama var…

1 Beğeni

Bir yerlerden hava kaçağı vardır,hava kilidindeki su çıkış yönüne değişmişse fermentasyon oluyordur,hava kilidi eşitse sorun var

1 Beğeni

Arkadaşlar bu tahminen 20. Kitim filan.ilk defa boyle bir durum oluyor.ilk yoğunluk ölçümü yapmadım. Dün gece ikinci yoğunluk ölçümü yaptım. 1009-1010 gibi.Başta da belirttiğim gibi forumda acemiyim ama yapımda tecrübem fena değil. Yoğunluk iyi gibi ama ilk yoğunluk olmaması biraz rahatsiz etti beni. Bende bir hafta daha bekleyip tadım yoluyla bir tespit yapacam.

Bu arada kovada bir kaçak yok.

1 Beğeni