Coopers Buğday+munich buğday mayası ile ancak 24 saat sonra başlayan fermentasyon

Merhaba, dün akşam 5. kitim olan coopers buğday kitini, munich buğday mayası(2-3 hafta önce siteden aldım oda sıcaklığındaydı), 2 paket buğday dme, 1 paket 1kg’lık kit güçlendirici ile 19 litre olarak kurdum, başlangıç sıcaklığı 17 dereceydi, bugün 19buçuk dereceye yükselttim, hala tek bir kabarcık bile çıkmadı, kristal hava kilidi kullanıyorum, kovaya bastırdığımda kabarcık çıkıyor, kovada bir kaça olduğunu sanmıyorum, temizliğe de inanılmaz dikkat ettim, Fermentasyonun hala başlamaması normal mi? Ne kadar süre daha başlamazsa bir aksilik olduğunu düşünmeliyim? Önerileriniz nelerdir? saygılarımla

48 saate kadar yolu var. olmadı bi çalkala birde sıcaklığı artır.

Kalorifer peteğinin önüne koyup üzerini de petekle kalacak şekilde battaniye ile örttüm bekliyorum, vay arkadaş çocuk olsa bu kadar bakarız herhalde maymun etti bizi :slight_smile:

Sıcaklık 21 dereceye çıktığında çok hafif şiddette ve küçük kabarcıklarla fermentasyon başladı, bu kadar geç başlaması için 2 sebep aklıma geldi 1) başlangıç sıcaklığının 17 derece olması 2) sitede satılan münih buğday mayası paketlerinin son kullanım tarihlerinin mart 2017 olması(verimin düşmesi ihtimali söz konusu olabilir) diye düşündüm, deneyimli ustaların yorumu nedir acaba?

Bence ikisi de doğru. bu mayalar biraz deaktive olmuş olabilir ve siz düşük sıcaklıktasınız yeni yeni kendine geliyorlar muhtemelen … Şahsi tavsiyem sıcaklığı 20-21 derecelerde tutmanız. Mayalanma gaz çıkışı ile bierebir korele bir durum değil muhtemelen nihai sonuçta bir kaybınız olmayacağını düşünüyorum.

Sicaklik 20-25 arasinda en ideali aslina bakarsan ondan kaloriferin yanina koymak cok dogru bir tercih olmayabilir. Baslangic sicakligi icin 17C ortalama yani bu senin maya aktivasyounu etkileyecegini dusunmuyorum ancak ayni kiti is arkadasim yapti ve 2 gun boyunca aktivite olmadigindan daha sonra kendiliginden basladigini belirtti. benzer bir sey olabilri diye dusunuyorum