Cooper's Double Ipa Denemesi

Selamlar
2 kiti 2 kg şeker ile kit mayalarına 2 paket abbaye ve 1 paket us 05 maya ekleyerek kurdum. OG yi 1074 ölçtüm 1 ay kadar kovada bekletmeyi planlıyorum.

1 Beğeni

1 Beğeni

1 Beğeni

Güzel bir deneme ama acılık işi sıkıntı. Çift Coopers IPA 23 lt’de abartı bir acılık verecektir. Umarım keyiflice içilebilir bir microbrew acılığını geçmez.

1 Beğeni

daha önce tek kiti 3 paket şerbetçiotlu dme ile kurdum benim acılık sınırımın oldukça altındaydı :slight_smile:

3 Beğeni

Güzel deneme takipteyim.Abbaye mayayi alkol dayanımı sebebiyle kullandınız sanırım ama us05 ile nasıl çalışır acaba? Bir de abbayenin maya verdigi kendine has ve strong belgian alelerde olan bir tadı var, bu tad ipa ile nasıl duracak merak ettim. Son bir şey de abbaye ale çok geç oturuyor, belgian blonde yaptım ve 4 ay sonunda ilk kez bu hafta eksiligi geçti, çok güzel bir belçika birasi haline getirdi birayi…sizin de çok beklemeniz gerekebilir. Merakla bekliyorum sonucu.

1 Beğeni

Evet genelde 1070 OG üstünde yaptığım biralar , bu nedenle abbaye maya tercih ediyorum.Bundan önceki ipa yı da 1078 OG ve 1 abbaye 1 s33 ile kurmuştum. İstediğim tada gelmesi 4-5 ay sürmüştü.Belçika biralarını bence de en az 4 ay beklemek lazım. Ambiorix kurmuştum 6. ayda harika bir bira oldu. Double ipa yı da en az 4 ay şişede olgunlaştırmayı planlıyorum.

Sonbahar geldi sıcaklık sorun olmaz diye düşündüm ama 27.5 dereceyi vurunca sıcaklık mecburen çantayı çıkardım yine. 5 lt lik ve 1.5 litrelik petleri dondurup kontrol altına aldık afacanları:)

1 Beğeni

25/12 de yaptığım ölçümde 1003 okudum , abv %9,32 oldu.
Şişe vakti geldi çattı:) tadı da tam istediğim gibi gayet doygun ve acılık ideal.
Bu bileşimi demirbaş olarak bulunduracağım

3 Beğeni

Bunun son durumu ne oldu? Acılık çok mu geldi, yoksa yeterince miydi?

Double buğday kurmuştum inanılmaz kekremsi bi acılık verdi ( şerbetçiotu acılığı gibi değil ) allahtan fermantasyon sırasında tadım yapıp biraz su ilavesiyle az da olsa acılığı azaltabilmiştim, umarım aynı sorunla karşılaşmazsınız…

Edit: başlık eskiymiş son kelimemi değiştireyim “karşılaşmamışsınızdır”

Henüz açmadım , daha önce 1 ay beklettiğim ipa larımda tatlılık vardı bu nedenle en az 1 ay daha beklemeyi düşünüyorum

Başlık eski evet ama bira şu an Schrödinger’in kedisi kıvamında zira henüz tadım yapılmadı😄 buğday ile karşılaştırmak pek doğru olmayabilir çünkü buğday single iken bile ekşi karakteri itibarı ile…

Selamlar ; ilk şişeyi denedim.Tahmin ettiğim üzere sek bir tad yok henüz 2 ay daha bekleyeceğim.Birdahakine dry hop yapacağım bu net olarak ihtiyaç bence. Aşırı bir acılık yok ,ben daha acı bir birayla karşılaşmayı bekliyordum. Bu arada daha önce yaptığım ve deneme amaçlı beklettiğim 8 aylık ipa tadımında istediğim performansı alamadım. Sanıyorum ki 6 aydan sonra lezzetindeki gelişme negatife dönüyor.

1 Beğeni

Uzun süre beklenirse dry hop’un etkisi de azalır. Bence ekstra şeker ve maya eklemeden, kitlerin içinden çıkan 2 mayayı starter’la biraz çoğaltıp, 50-100 gr arası dry hop yapmak ve kısa sürede bol aromalı içmek güzel olacaktır. Siz daha fazla acılık istediğiniz için kitleri ve suyu kovaya döktükten sonra güzelce karıştırıp, 2 lt kadar şerbeti içinden alıp 1 saat 100 gr şerbetçiotu ile kaynatırsanız daha da iyi olabilir. Coopers IPA tekrar stoklara girerse buna benzer bir deneme de ben yapacağım.

1 Beğeni

süper öneri :slight_smile: deneyeyim bunu…