Coopers Ipa Tarif ?

(Onur Gücüyener) #1

Arkadaşlar kitin yanında 500gr şotsuz dme ve cascade şerbetçi otu aldım. 500 gr ek şeker ile 22lt kurmayı düşünüyorum. İlave öneriniz var mı ? Şerbetçi otunu kaç gr tavsiye edersiniz ?

(Fatih yakar) #2

bir ipa sever olarak cascade için en az 50 gr derim.
ben kit + 500 gr dme + 1 kg şeker ile kurdum %6 alkol aldım.

(Onur Gücüyener) #3

Çokta baskın olsun istemiyorum. 50gr koyarsam normal mi olur ?

(Fatih yakar) #4

30 gr deneyin o halde

(Serkan) #5

500g dme nin hangisini aldın acık mı ortamı serbetotlu acık mı??birazn nasıl oldu ne tavsiye edersin.teşekkürler…

(Fatih yakar) #6

Ben IPA tarzında acılığı sevdiğim için ilk denemede 500 Gr orta dme denedim güzeldi , daha sonra 500 Gr şerbetçiotu olanı denedim daha hoşuma gitti.
500 Gr dme 1 kg şekerle yaklaşık 6 alkol verdi .cascade en az 50 Gr kullandım.
Kit + 1 paket şotlu dme + 1 kg şeker + 50 Gr cascade toplam 21 lt gayet güzel 6 alkol dereceli bir IPA oluyor.

(Serkan) #7

Teşekkür ederim cevabın için.bende acık renk serbetci otlu dme ile orta dme arasında gidip geliyorum.birde sunu merak ediyorum.serbetciotlu dme acık renkli …orta dme ise bir tık koyusu diye geçiyor.sen bu kiti her ikisi ile kurarak dme lerin gövde rengine etkisi nasıl yansıdı …yani ipa orta renkli kehribara yakın bir kit iken acık renkli serbetcı otu kullanırken rengi acıldımı merak ediyorum.teşekkür ederim.

(Fatih yakar) #8

IPA sever biriyseniz sotlu dme ile kurun derim

(Şişede Enaz BİRAY) #9

50 gr. cascade + 50 gr. colombus öneririm.

(Fatih yakar) #10

İşte o zaman coopers ipa, dme,2 çeşit şot,şeker derken Total fiyat youngs am.ipayı bile geçebiliyor.
Bu yüzden premium kitler aslında bu tür modifikasyonlar girildiğinde, standart kitlerden daha hesaplı hale gelebiliyor.
Özet: p/f dengesi : )

(Şişede Enaz BİRAY) #11

100 gr. paketin yarısını kullanıp kalan yarısını buzluğa atıp sonra başka denemelerde kullanabilir.
Fiyattan çok lezzet önemli benim için. En dandik bira 8 lira olmuş markette, her türlü kardayız.