Coopers Irish stout ba┼člamayan fermantasyon ­čśó

(├╝mit Atalay) #1

Arkada┼člar d├╝n ak┼čam saat 21 gibi kit i├žinden ├ž─▒kan maya+coopers irish stout+muntons dark s─▒v─▒ malt ├Âz├╝+mangroves jack kit g├╝clendirici ile kit kurdum.12 saatten fazla gecmesine ra─čmen gaz c─▒k─▒s─▒ yok fokurdama yok.Kovan─▒n etraf─▒ s─▒k─▒ca kapal─▒ hatta stre├ž cektim s─▒cakl─▒kta 21 22 derece aras─▒.Hava kilidindeki su sola ├ž─▒k─▒┼ča do─čru y├╝ksek ve kapakta bombe yapm─▒s hafifce bast─▒rd─▒g─▒mda fokurduyor sizce s─▒k─▒nt─▒ nerdedir

(Mert E.) #2

─░lk 48 saat herhangi bir zamanda ba┼člayabilir, ki anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla sizinki ba┼člamak ├╝zere :+1:t2:

(├ÂzERD─░NGER) #3

MerhabalarÔÇŽ
S─▒k─▒nt─▒ sabredememekte :blush: 1 g├╝n bazen 1.5 g├╝n b├Âyle durumlar normal. Umar─▒m g├╝zel bir biran─▒z olur iyi pazarlarÔÇŽ

(├╝mit Atalay) #4

Cevaplar i├žin te┼čekk├╝rler,daha ├Ânce baslang─▒├ž kiti kurmustum ve ayn─▒ zaman periyodunda fokurdama ba┼člam─▒┼čt─▒.Acaba maya ve kit farkl─▒ diye mi gecikmi┼čtir?

(Mert Erkol) #5

E su bir tarafta ve kapakta bombe varsa bunun neresi ba┼člamam─▒┼č?

(├╝mit Atalay) #6

Hala Fokurdama yok hi├ž

(Tncr) #7

Krausen olusmus mu ?
Olusmus ve fokurdama yok ise kacak olabilir kova kapak kenarlarini strec ile s─▒kica sarin.
Tekrar kontrol.edin.

(emin hayati bora) #8

HAVA K─░L─░D─░ G─░R─░┼× CONTASI ETRAFINDAN KA├çAK OLDU─×UNU D├ť┼×├ťN├ťYORUM

├╝mit Atalay <>, 2 Ara 2018 Paz, 13:58 tarihinde ┼čunu yazd─▒:

(├╝mit Atalay) #9

Arkadaslar gaz c─▒k─▒┼č─▒ hafiten ba┼člad─▒ arada
Bir g├Âzlemliyor dakikada 10 at─▒m felan yap─▒yor acaba stout un ├Âzelli─či ge├ž baslamas─▒ m─▒ su an itibariyle 24 saat─▒ baya ge├žti

(├╝mit Atalay) #10

Arkada┼člar fermantasyon ge├žen hafta pazar aksam─▒ ba┼člad─▒ ve hala devam etmekte dakikada 15 20 hava kabarc─▒─č─▒ c─▒k─▒yor.Sizce bu kadar uzun s├╝rmesi normal mi?