Coopers Lager arpa buğday daneler

Merhaba arkadaşlar bu kitimi şöyle yapmıştım

coopers lager kit
500gr açık renkli şotlu dme
500gr buğday dme
6-7 yemek kaşığı dekstroz şeker
1kg normal şeker ne kadar dekstroz şeker var ise düşülmüş halde…
s-23 maya
22lt

Kovayı aslında 3 hafta tutmak istiyordum çünkü daha önce hakiki bir çok lager pils yapmıştım mayası ile ortamı ile vs bu tür biranın daha geç olgunlaştığı için kovada uzun durması iyi oluyordu neyse ama bu kitimde yoğunluktan mecburen 14-15. gününde şişelemek zorunda kaldım ve yine 11-13 dereceler de fermante ettim… dolum zamanı 08.01.16 dır önceleri birer şişe denemek için açtığımda çok belirgin tatlımsılık hakimdi… bunu erkenden şişeye almam veya mayanın yetersiz kaldığı yönünde düşüncelerim olmuştu ama bu gün itibari ile bir şişe daha açtım ki tatlımsılık hiç kalmamış tadı tam oturmuş şekilde bir biram ile karşılaştım elbette bir lagere göre daha çok erken bekledikçe çok daha iyi olacak eminim… sonuç itibari ile yine çok iyi başarılı bir bira daha yapmışım :slight_smile:

6 Beğeni

Bu kitim de artık ufak ufak azalmaya başladı son şişelere girdik bakalım ve gün geçtikçe doğal olarak çok daha iyi halede geldi şimdi sıra farklı bir denemem olan muntons preimum lager de… Her zaman bira en iyi bira :slight_smile: