Coopers Lageri 25°C ile 29°C aralığında yapsam olur mu?

arkadaşlar evi soğutamıyorum. eşimde buzdolabına izin vermiyor. Coopers Lageri yüksek sıcaklıkta oluyormuş gibi görünüyor. Coopers Lageri 25°C ile 29°C aralığında yapsam olur mu? ne dersiniz.

Bir çeşit bira olur. Ama ne kadat güzel olur bilinmez.

hımmm. e ne yapayım şimdi. soğumuyo hava. kışa daha çok var. evde bira bitiyo. bakkal yeni araba bakmaya başladı. audi alıcam diyor.

Kovanın üzerine çuval koyup ıslat. Kovayı karton kutuya koyup içinre arada bir buz koy… v.b. Azimle işleyen duvarı delermiş :slight_smile:

Kötü olsa bile en azından kışın yaptığın iyi biralarla bu yaptıklarını kıyaslama şansı olur.

1 Like

Ben 7 cm kalınlığında ısı yalıtım köpüğü aldım. E:50 b:50 y:60 olcak şekilde kestim, düzgün olmadı tabii :grinning: Neyse boşluk kalan yerlere ilave köpük sıktım, sonra 29 derecelik oda sıcaklığında içine boş kovayı ve 2 adet çiftli buz aküsü attım. Termometre 15 dereceyi gösterdi. Kiti pazartesi yapcam ve sıcaklık bu şekilde makul olacak umarım. Belki sizde butik biranın set ile gönderdiği nota göre daha basit bir sistemle biranızı yaparsınız.

1 Like

hafta sonu deneyeceğim. (gene)

Isı yalıtım köpüğü alırken eğer yapım aşamasında yardım alamayacaksanız kalın tercih etmeyin, düzgün kesmek büyük sorun, iki-üç cm kalınlık işinizi görür düşüncesindeyim :blush: kaba, işe yaramayan, moral bozucu bir sonuç çıkabiliyor. Kalın köpük yerine yapışkanlı folyo ile kaplamak daha yararlı, kutu ile rahatlıkla 18-20 derecelere düşünebilirsiniz kova sıcaklığını

1 Like

29 derecede yaptım misssss…oluyo kardeşim bence içimi çok hoş hafif tatlı bir acılık bırakıyo boğazda …:))

buzdolabı canmış. hanımı ikna ettim bu hafta şişeliyorum. bakalım nasıl olacak.

1 Like

Valla ben 29 civarında Cooper buğday yaptım. Tadı sarabimsi ve mayalı bir kokusu var. 1aydan uzun süre oldu hala tat oturmadı. 25 in üzerine cikmanizi hiç önermem.

1 Like

bunu öğrenmem çok iyi oldu. 10 gündür biram buzdolabında 19-20 aralığında mayalanıyor. şişeledikten sonrada gene bu sıcaklıkta bekletmeye devam edeceğim. hadi hayırlısı bakalım.

Kitten kite değişecek bir konu ama kendi yüksek sıcaklık fermantasyonlarımdan örnek vereyim; 27+ Bock fıçıladım, sorun yon gayet içilebiliyor hatta eşlik eden meyvemsi aromalar karamelimsi tatlara çok uydu. Real ale şuan 27+ dün SG aldım 1012’ydi bugün FG alacağım büyük ihtimalle şişelerim. Tadına baktım, çok meyvemsi, hafif bir acılık var. Hanımların tercih edebileceği bir bira diyebilirim. Beni bayar 2 taneden sonra. :smiley: