Coopers Pale Ale için Şeker Miktarı

Herkese merhaba,

2.kitim için Coopers Pale Ale siparişi vermek istiyorum, kitin 3 paket kuru malt özü ile kurulması tavsiye ediliyor fakat 1’den fazla kuru malt özü alamıyorum kalan 2 paket yerine şeker kullansam tadını ne derecede etkiler ? ve ne kadar şeker kullanmalıyım ?

Coopers pale ale çok memnun kaldığım ve arkadaşlarımın begendigi bir kit. Yarın tekrar kuruyorum. Ben 1.5 L sivi malt ozu aldim. Hep bu sekilde yaptim. Ama sadece 1 paket kuru malt ozu alabiliyorsaniz ilave 750 gr seker isinizi gorecektir kanimca.

1 paket kuru malt özü ile 1 kilo şeker şeklinde kurabilirsiniz.

1 paket kuru malt özü+ 900gr şeker kullandım arkadaşlar.
Şu an 8.gündeyim, gaz çıkışı durdu.
8-10 gün daha kovada beklettikten sonra şişelemeyi düşünüyorum.

Şişe şekeri miktarı konusunda tavsiyede bulunabilecek var mı ? bir önceki kitim olan coopers buğday’da fix ölçü miktarını kullanmıştım rahatsız edici diyebilecek kadar gazlı oldu…

Şu anda 11.gününde kovada fermente olmakta. Ben 1 Ocakta kurdum. Daha evvel 750x1000 şeklinde şişelediğim ve gazlı sevdiğim halde bana fazla geldi. Bu kez 750x2 şekerle şişeleme yapmayı planlıyorum.
Şişelemeye ise 15.gün ölçüm yaptıktan sonra karar vereceğim.

1 Beğeni

şeker ya da malt özünü ne kadar kullandınız, gaz çıkışı devam ediyor mu?

İyi günler, bende bu kiti 4.kitim olarak, 24. Ocak günü 1 paket açık malt özü, 1 paket şerbetçi otlu malt özü ve yarım kilo candy şeker ile 21,5 derece mayalama sıcaklığında kurdum. Gaz çıkışı nerdeyse 30.saatte ve çok düzensiz olarak başladı.Bu normal midir, sizlerde nasıl seytermişti ? Teşekkürler,

1 Beğeni

Gaz çıkışı 2.gün başlamıştı. Sıkıntı yok iyi durumda biranız…

1 Beğeni

30 günlük kova macerasından sonra biramı şişeledim.
Grupta ve Forumda genel kanı 50’cl için 50’lik fix ölçünün fazla olduğuydu ben de 50cl için 33’lük ölçek miktarı kadar şeker kullandım.
Şu an şişede 20.gününde şişeyi açarken klasik gaz sesi geldi fakat tat çok acı ve gaz miktarı bana çok yetersiz geldi. ölçüyü normalden az kullandığım için biraz pişman oldum açıkcası…
tat ve gazlanma zamanla düzelir mi bilmiyorum fakat şişeleri açıp tekrar şeker eklemek geliyor aklıma…
Sizce ne yapmalıyım ?