Coopers Pilsner Kit ve Ale Mayası

Merhaba Arkadaşlar,

Coopers Pilsner kit kurmayı planlıyorum fakat oda sıcaklığım 20-22 derece arası. Kit ile beraber S-04 maya alsam ve kitteki Lager mayası yerine bu maya ile biramı kursam herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Daha önce Ale mayası ile Lager kit kuran deneyimli arkadaşlarım yardımcı olabilir mi tatları nasıl oluyor?
Düşük sıcaklıklı ortam sağlama şansım pek olmadığı için Lager tipi kitleri de ale mayaları ile yapmayı düşünüyorum.

Ürün linki: https://www.butikbira.com/collections/pilsner-bira-kitleri/products/coopers-pilsner-bira-kiti

Yardımlarınızı Rica Ederim…

Lager için o değerler zaten uygun değil evde lagere göre 11-15 derece sağlanamıyor ise o işe girmek pek doğru olmaz tabi hakiki bir lager için konuşuyorum ama öte yandan zaten bir çok kit lager pils dahil de kit mayası olarak ale mayası ile geliyor o da güzel oluyor hemde ev ortamı için uygun olur rahat rahat fermante edersiniz… Hatta kit mayası + ilave ale maya ile eğer seviyorsanız biraz daha yüksek volümlü bir coopers lager de yapabilirsiniz tercih meselesi elbette…

1 Beğeni