Coopers pilsner ve Belgian Candy

Merhabalar,
Bugün Belgian Candy ile ilk kitimi kurdum. Belgian şurubu desem daha doğru olur zira dondurmadım.
Onun tarifini boşveriyorum çünkü artık herkes nasıl yapıldığını biliyor.
Benim bugünkü kurulumumda:
Coopers pilsner
500 g şerbetçiotlu, açık renkli kuru malt özü
500 g koyu malt özü
600 g kadar da belgian şurubu
Var.
Bu kit lager mayası ile geldiği ve lager mayasının nasıl çalıştığını biraz olsun anlamak, ilerde yapacağım kurulumlarda daha doğru maya seçimi yapabilmek için bu kitte de default mayayı kullandım.
Ekmek gibi biraları sevmediğim için 25 litre kurdum. 23 litre kurulumun mayanın çalışması için yüksek yoğunluk oluşturacağı düşüncesi de şerbeti 25 litreye seyreltmemde rol oynadı.
Aklımda iki kit ile 25 litre kurmak vardı ama o zaman da elimde çok fazla modifikasyon seçeneği bulunmayacaktı.
Og ölçümü yapamadım çünkü topaklanmalar oldugundan sağlıklı bir değer alamayacaktım.
Önce kuru malt özlerini oda sıcaklığındaki su ile erittim. Ardından Belgian Şurubu ekledim. Son olarak da kiti ve 3 litreye yakın kaynamış suyu koydum.
Biranın nasıl olacağına dair fikirlerinizi,
Yapım aşamasında es geçtiğim ya da şunu yapsaydın daha kolay olurdu diyeceğiniz bir şey varsa duymaktan memnun olurum.
Düzeltme: 24 litre kurmuşum.

1 Beğeni

Alkolü düşük ve gövdesiz olacak sankş,23 lt kursaydınız bence mükemmel olurdu

1 Beğeni

Evet 23 litre olsaydi sanirim kusursuz bir bira olurdu yine de icimi guzel bi biraniz olacagina inaniyorum, yeterki sabredebilelim.

Coopers pilsener kitini 20 lt, kit güçlendirici ve kit mayası ile ortalama 12-14 derece arasında mayaladım. Ortaya çıkan şey şaheser olma yolunda gidiyor. Bu kiti 17-18 lt ile tekrar kuracağım