Coopers Ruby Porter ya da Muntons Bock

Arkadaşlar, biliyorum çok kişisel bir soru olacak ama bu iki kit arasında kararsızım. Şimdiye kadar Muntons Export Stout, Coopers Real Ale ve Coopers Mexican Cerveza yaptım. 4. kitim bu ikisinden biri olsun istiyorum. Her ikisini de Malt özü kullanarak kurmayı düşünüyorum. Tecrübelerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız mutlu olurum.

Bana sorarsan ikisi de değil :grinning:diyerek kafanıZi biraz daha karistirayim. Stout yapıp yazın içen biri olarak kışin daha iyi olacağını söyleyebilirim, Porter da aynı şekilde. Bir pilsen yada blonde ale tarzı bir birayi arıyor insan yazın. Bi tur dahà bunlardan kurun derim, sonrasi da Porter yada stout . Şimdi yaptığım şey aynen bu…ama illa ikisinden Biri derseniz Porter daha uygun olabilir.

@GunelOzgur hemfikiriz ben de stout yaptım ve yaz günü büyük keyifle içiyorum, hatta son 3-5 şişe kaldı gözümün önümden kaldırdım ki bitmesin :slight_smile: daha şişede 1 haftalık olan Cerveza yı yazlık olarak kullanmak istiyorum. Bir yandan da stout gibi lezzetli bir alternatif arıyorum ama denenecek çok çeşit olduğu için tekrar stout istemiyorum. Sanki Porter daha akla yakın geliyor :slight_smile:

açıkçası yazlık-kışlık bira ayrımı yapan biri değilim.
Bock’um bittiği, Stout’umun da son iki şişesi kaldığı için iki hafta önce iki kovada Bock ve Porter kurdum.
heyecanla beklemekteyim. fermantasyon bitti bitecek, bu hafta içinde şişelemeye geçeceğim.
neyse ki bekleme günlerini idare edecek kadar IPA var elimde :slight_smile:

1 Like