Coopers Stout Kit ve Partial Mash (Kayın isli malt)

Merhaba,

Geçtiğimiz hafta bir smoked porter deneme şansım oldu, eve döndüğüm gibi de kurmayı düşündüğüm coopers stout kit içerisine isli tadı verme niyetine girdim.

Ön araştırma yaptım forumda ve yabancı sitelerde;
-İsli küpler ile istediğim sonucu alamayacağımı öğrendim, smoked’tan ziyade aged tatları daha mümkün görünüyor meşe küpleri ile.

-Aradığım yöntemin partial mash olduğunu gördüm. Bu noktada Butik Bira’da “İsli Kayın Maltı” bulabildim.

Maltın islilik miktarını bilmediğimden 1.25kg (yarım poşet) malt kullanarak 20-21 litre kit bira kurulumunda islilik durumunu kestirmem önceden zor. Genel isli malt kullanımlarının yaklaşık 1 kg civarında olduğuna dair örnekler de gördüm ama özellikle Butik Bira’da satılan “İsli Kayın Maltı” konusunda daha önce denemiş olan ya da fikri olanların fikirlerini almak istedim.

Ayrıca niyetim partial mash yapıp kazandığım şerbete soğuk su ekleyerek sıcaklığını hemen düşürmek, akabinde kit içerisine kuru malt özleri ile birlikte eklemek(OG ölçerek kuru malt özü ekleyeceğim). Bu yöntemde gördüğünüz bir yanlışlık var mıdır ?

Afiyetle…

Selamlar. Benim Smoked Partial mash denemelerim oldu. Detaylı reçeteleri ilgili konularında bulabilirsiniz. Ama özet geçeyim.
İlk denemem smoked pale ale idi, mayselemeyi ( sizin de düşündüğüne benzer şekilde ) 4.7 litrede 800 gr Pale ale ve 400 gr Smoked ile yaptım. Son 23 litrelik genç biramda smoked tadı çok Çok az hissediliyordu. Daha sonra minı mash denemem oldu. 700 gr Pale ale ve 500 gr Smoked ile 3.5 litreli bira yaptım. Bunu Henüz 2 haftadır şişede bekletiyorum ama genç biradan anladığım dengeli bir smoked tadı olacak.
Velhasıl Partial mash yapıp dediginiz yöntemle 20litreye kit veya dme/lme ile tamamlayacaksaniz, tamamen Smoked bile mayselemebilirsiniz bence. Çok ağır bir smoked tadı olmaz saniyorum. Herşey ne kadar isli Tad istediğinize bağlı umarım yakalarsiniz.

Teşekkürler,
Haftasonu denemeyi planlıyorum, sonucunu yazarım.

Stout’u bugün şişeledim, evdeki kullandığım kaynatma tenceresi kapasitesi yetmediği için yaklaşık 700gr kadar isli kayın maltı kullanarak mayşeledim. Kit’i 20 litre kurmuştum, içine bir miktar da kahve çekirdeği ilave etmiştim. Şişelerkenki tadımdan anladığım 1.2kg isli malt tam istediğim is miktarını verecekmiş, şuan biraz daha hafif kaldı öte yandan kahve ile güzel dengeleyecek gibi bir hisse de kapıldım. Birkaç haftaya olgunlaşmaya başlayınca daha net belli olacak. Öneriler için tekrar teşekkürler @GunelOzgur

4 Beğeni

Şişede bekledikten sonra sonuç nasıl oldu, is tadının yoğunluğundan memnun kaldınız mı? Sanki tamamen isli malt kullanılınca fazla olurmuş gibi geliyor bana ama tecrübe edenler aksini belirtiyor :slight_smile:
Fazla yoğundan kastım örneğin Schlenkerla’daki is tadı, o bana biraz fazla geliyor.

Aradan zaman geçince daha net sonuçlar verebiliyorum. Daha önce dediğim gibi 700gr kayın maltı ile elde ettiğim is, beklentimin altında. 2-3 katına çıkmakta bir mahsur yok diye düşünüyorum bir sonraki fermantasyonumda.

Schlenkerla’yı bilmiyorum malesef tatmadım ama is yoğunluğunun kesinlikle olmadığını söyleyebilirim, hafif bir is esintisi var diyelim.

Onu ben biliyorum, iki kere içtim, yani biraz soba bacası gibi. Biraz fazla olmuş.

Pera’nın da öyle bir birası vardı sanki ama onlarınki fazla aroma katılmış gibi geldi bana, fazla sentetik.

1 Beğeni