Cortez Gold Bira Kiti

Arkadaşlar Cortez Gold bira kitini yapan-tadan varmıdır ? Görüşleriniz nelerdir ?

Hiç kimse kış için Cortez istemiyor sanırım :slight_smile: ben siparişi geçtim yarın öbür gün kuracağım ama sevmeyenler yada dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili alırım bi dal tavsiye :slight_smile:

Merhaba
Yanılmıyorsam Mart - Nisan gibi kurmuştum ve evden misafir eksik olmamış, tadına doyamadan bitmişti biramız :slight_smile: aynı olay buğday birasında da başımıza gelmişti.
Kesinlikle içimi zevkli asit-tat-köpük-gövde dengesi güzel bi bira. Tavsiye ederim :wink:

dün akşam kurdum :slight_smile: bakalım 1 ay sonra bizde göreceğiz. :))

Bu kiti %5 alkole çıkarmak için şeker mi daha uygun olur yoksa malt özü mü? Yada dokunmamak mı lazım. Ayrıca lezzet hakkında yorum alabilirmiyim?

Dokunmayın kendi haline bırakalı böyle çok güzel,bir lime dilimiyle yazın süper olur

Ben 300 gr şeker koydum ama normal fermantasyonu biterken. Tekrar 1 hafta daha kaldı şimdi baya lezzetli biramız var.

Mâlûm havalar soğudu.Bu kiti lager maya ile kutsam nasıl olur arkadaşlar?

1 Beğeni

Pek güzel olur,hem de lager mayayla süper olur

1 Beğeni

Kiti 3 gün önce 18-19 aralığında standart olarak kurdum. Kitten çıkan 2 tane şerbetçi otu 10dk demlenerek son 3 gün eklenmelidir diyor. Şimdi ben bu demlemeyi yaparken acaba 2-3 tane limon kabuğunun sarı kısmını rendeleyip aroma katmaya çalışsam bir sıkıntı olur mu ya da tada nasıl bir etkisi olur? Fikri olan var mıdır?

Narenciye kabukları genelde çay olarak ekleniyor. Öyle yapablirsin sanırım ama limonlu kekten de hatırlayabileceğin gibi limon tadı ile limon kabuğu tadı farklı şeyler. Birada limon aroması isterken limonlu kek aroması elde etme de :smile:

O da olabilir hocam mantıklı :joy: Nasıl yapmalı sizce CORONAvari bir limon aromalı bira için. Direkt limonu mu kaynatsam

Hiç denemedim ama şunu söyleyebilirim, eğer limon suyu eklemeye karar verirsen şişelemeden önce ekle yani kovada ekleyip biraz daha bekle. Limon kendinen şekerli birşey olduğu için fazla gazlanma şişe patlamasına yol açar. Bir brewery de 10 bin şişe patlamıştı bu yüzden :joy: Limonda şeker olduğunu hesap etmeden pastörsüz mead e limon ekleyip şişelemişler :smiley: ya fermantere birkaç gün önce ekleyin yada şişeleme şekerini az tutun.

Limon kabuğu ekleyen arkadaşlar vardı yanlış hatırlamıyorsam forumda, belki görürler burayı.

Ya da 1 dilim lime ile servis edebilirsinşz😉

Bir barmen arkadaşım bu meksika tarzı biraların lime ile servis edilmesine dair " meksika’da böyle servis edilir çünkü orada sinek çokmuş lime dilimi ile veya bardak kenarına lime-limon sürmek sinekleri uzak tutarmış " derdi,doğruluk payı nedir bilemem.

1 Beğeni