Cortez Gold Spotlight Brewery

Bu kadar hafifse acaba 300 gr kadar seker ilave etsem nasil olur?

Bu zaten hafif bir bira karakteri böyle. Gövdeli değil. Siz bilirsiniz. 300 gr. şeker alkolü o kadar da çok arttırmayacaktır. 4,2 den en fazla 4.7 e çıkartır. Yakışmaz diyemem. Bu bira güzel bir yaz birası. Alkol fazla çarpmadan güneşin altında içebilmek için.

1 Beğeni

Tesekkur ederim dediginiz gibi yapacagim

Şişeleme şekeri ne kullanmıştınız acaba?

1 Beğeni

750/360 kullandım.
Gayet yeterli karbonasyon.

1 Beğeni

Şişe başı 2 tane değil mi? Bat Cat kitinde bu şekilde kullanmiştım aşiri köpurme olustu.

1 Beğeni

Evet şişe başı 2 adet 750360 şeker kullandım.
Köpürme olmadı.
Hatta az bile geldi diyebilirim.
Ölçüm aletim o sıra yoktu.
Yoğunluğu bilmiyorum.
Bayağı bekletmiştim kovada neredeyse 1 aydan fazla kalmak zorunda kalmıştı.
Hiç maya tadı yok. Belki de şerbetçiotlarının baskın olmasından geliyor bu.
Her bira kiti farklı tepkiler veriyor.

1 Beğeni

Dün itibariyle tekrar tadına bakmış bulunuyorum. Etiketleme yapmadığım için tüm biralar birbirine girdi bu sefer. Her seferinde bir sürpriz çıkıyor. Cortez Gold mükemmel.

Yaz için çok iyi geliyor bünyeye. İlk yudumda bir ferahlık hissediyorsunuz. Yok böyle bir tat. Karakteri daha da oturmuş. Aroma daha sağlam ve maya tadı tamamiyle kaybolmuş. Bu ale bambaşka. Nanemsi bir ferahlık da gelmeye başlamış. Çimenimsi tatla birlikte çok güzel yoğrulmuş. Bu tadı iyice sevmeye başladım. 4 ay geçmiş en son içtiğimden bu yana. En son tadım gününden bile farklı tadı. Gelişmiş. Aroma azalmamış, aksine daha homojenleşip güzelleşmiş. Oranje Bock ve Pilsen gibi bu da favorilerimden, yani tekrar kuracağım kitlerden biri oldu. Ama kesinlikle şunu iyice anlamış olduk ki, biralarımızı öyle acele edip heba etmeyelim. Emeklerimize yazık. En az 2 ay bekletelim. Ayıptır, günahtır…

Bulldog kitlerini ayrı bir seviyorum. Brewferm kitleri de gayet güzel. Sırada evil dog ve buğday var. Bekleyin beni …

bu bira hakkındaki değerlendirme ve yorumlar için çok teşekkürler… okuduktan bu biraya oldukça heveslendim :slight_smile:

bu kiti kendi mayası ile kurmak alkol oranı ve acılığı hafif arttırmak adına 500gr hoped dme kullanmayı planlıyorum…

elimde citra şerbetçiotu var 25 gr dry hop yapmak gibi bir niyetim var (tabi önerilere açığım) bu bira hakkındaki yorumları okurken, daha önce hiç yonga kullanmamış olsam da, patron tekilada bekletilmiş meşe yongası fikri değişik geldi…

içenlerden, kuranlardan önerilerini alabilir miyim :slight_smile: ?

Merhaba Hacim Bey,ben cortez gold kurdum ce şu an içmekteyim,gayet. Ggüzel bir bira,ben kit haricinde bir şey eklemeden son iki gün 70 derece suda hop tea yaparak kitle gelen şerbetçiotlarını ekledim,bunu dry hop olarak 3-4 gün evvel yapsam daha güzel olabilirdi şot aromalarını hissedebilmek adına,bence bu biradaki alkol oranını arttırmak bu biraya yakışmaz zira zaten biranın janrı hafif bir yaz birası olması,limonsu aroma arttırılacak şekilde şerbetçi otu ilavesi bu birayı daha da hoş yapabilir

3 Beğeni

çok teşekkürler bilgiler için bakalım benim bir sonraki kitim bu olacak tekilada bekletilmiş meşe yongası işini de yapacağım sanırım :slight_smile:

2 Beğeni

Yonga ve etkileri hakkında yorumlarınızı bekliyoruz

1 Beğeni

Merhaba,

Kiti kurduğumdan beri 4 gün oldu ve hiç gaz çıkışı yok. Birkaç kez kovayı salladım ve ani olarak ciddi bir gaz çıkışı oldu, sonra yine kesildi. Kovanın içinde lekelenmeleri görüyorum, hafif bir bira kokusu da geliyor. Sanki bunlar mayanın çalıştığını gösteriyor ama niye hiç gaz çıkışı yok?

Kovanın hava alıp almadığını starsunlı suyla kontrol ettim. Hava kilidinin girdiği contada çok az bir kaçak vardı, onu da sıcak silikonla kapattım.

Kurulumu yaparken kitin ingilizce kılavuzunda yazdığı gibi kiti sıcak suyla karıştırdıktan sonra, oksiyen oranı artsın diye uzun süre karıştırdım ancak suyu 23 litreye tamamladıktan sonra kovayı sallamadım. Kitin kendi kılavuzunda böyle bir şey yazmıyordu.

Acaba gaz çıkışının olmaması yetersiz oksijen kaynaklı mıdır?

Genelde yavaş fermente olan bir kit olduğu yazılmış ama bu kadar yavaş mı gerçekten? :wink:

Sıcaklık 21-22 derece.

Ben bmyle bir durum yaşamadım,kaçak vardır yüksek ihtimal,streçle kova kapağınızın etrafını kapatın bi de öyle bekleyin derim

4 gün de geçti. Kaçak varsa ve şimdi kaçağı kessem dahi fermentasyonun canlı evresi bitmiştir sanırım. Sizde gaz çıkışı kaç gün sonra bitmişti hatırlıyor musunuz?

9-10 gün sonra hava kabarcığı çıkmıyotdu ama bu tabiki fermentasyon asyın bitmiş demek olmuyor,15.günde şişelemiştim ama

Tekrar starsun köpüğünü kovaya sürdüm. Hava kilidinin dibinde hafif kaçak devam ediyordu yine. O sırada kilitten bir kaç kez hava çıkışı da oldu.(kovaya dokunmam veya kovanın sallanmasıyla ilgili olabilir). Daha sonra kovayı streç filmle sardım. Sonuç yine negatif. Sabah uyandığımda su seviyesi eşit değil ama eşite yakın, hiç hava kabarcığı yok.
Bu şekilde beklemeyi planlıyorum.Şot katarken kapağı açacağım, orada kötü bir görüntüyle karşılaşırsam şerbeti dökerim.
Yoksa yeni maya sipariş etsem mi? Bu kitle hangi mayayı kullanabilirim önerisi olan var mı?

Hidrometreniz varsa ölçüm yapın. Yoksa ve bira yapımına devam edecekseniz mutlaka edinin. karbondioksit çıkışı, su seviyesi eşitlenmesi filan, bunlar elbette birer gösterge, ama bunların olmaması mayalanma olmadığı anlamına gelmez. Bunu anlamanın tek yolu ölçüm almak. Ve merak etmeyin, bu tür durumların ezici çoğunluğu sorunsuz atlatılıyor. Bu da muhtemelen öyle. Yani, naçizane fikrim, ek mayadan önce hidrometre siparişi vermeniz.

3 Beğeni

Hava kilidinden çıkış göremediğimiz durumlarda fermentasyona ait en büyük gösterge (hidrometreniz olmadığını varsayarak) kovada oluşan krausendir. Demek ki sizin kovada fermentasyon başlamış , kafanız rahat olsun. Zaten kaçağı da tespit etmişsiniz. Bundan sonra yapılacak tek şey hava kilidi ve kova kapağı çevresinde yalıtım sağlamak o kadar. Ek mayaya vs. hiç ihtiyacınız yok. :slight_smile:

1 Beğeni

@BeerCode @ers Teşekkürler içimi rahatlattınız. Ne yazık ki hidrometrem yok ama hemen sipariş ediyorum. Streç filmle kovayı iyice sardım ama gaz çıkışı yok hala. Bu şekilde iki-üç hafta bekleyip şişelemeyi düşünüyorum. Umarım dediğiniz gibi sağlamdır biram. Bu da bana ders oldu.

2 Beğeni