Daha önce Buğday birası yapanlar yardım

Pilsner kitini kurduktan sonra ikinci kitimde buğday birası yapmak istiyorum. Elimde sadece başlangıç seti var, hangi malzemeleri almalıyım, örneğin köpürme için kristal hava kilidi şartmı muntons buğdaymı coopers buğdaymı? Kit içinden çıkan maya yeterlimi yoksa wb06 almalıyım, dme ne kadar olmalı, bunların dışında başka bir şey gerekiyor mu daha önce yapanlar fikirlerini yazsın lütfen teşekkürler

Ben ddaha önce brewferm bugday birası kurdum. Hatta bu yazıyı yazarken orjinal adı tarweiber olan bu biradan içiyorum. Not vermem gerekirse ticari weihenstephaner 9/10 ise bu da 7/10. Bana maliyeti 2tl olduğundan fiyat performans iyi ama bi daha asla şeker ile kurmam. Aşağıda resmini koyuyorum.

Benim tavsiyem Muntons yada brewferm yada daha iyi bir marka alabilirsin ama mutlaka şeker yerine LME yada DME kullan. Şekerli hali aşırı duru/gövdesiz oluyor. Tadından memnun kalmazsan bir sonraki sefere mutlaka önce Fermentis marka bir mayayla yapmanı tavsiye edserim. Yine memnun kalmazsan şerbetçi otuyla dry hop ederek devam edersin.

Saygılar.

Muntons ya da Coopers buğday, 1 kilo buğday dme, wb06 maya ve maksimum 20 litre şeklinde kurup şişeledikten sonra da minimum 1 ay beklerseniz gayet güzel bir biranız olur.

Fermantasyon sıcaklığını ilk hafta 23-24 civarında tutarsanız wb06 maya ile muz aromasına yakın kokular da elde edersiniz.

Kristal kilit işini bilmiyorum, ben 2 kez buğday kurdum (muntons ve coopers), ikisi de taşmadı.

1 Like

Buğday birasına lme oluyormu olursa hangisi ve dme miktarı ne kadar

Muntons Bugday için bu sitede satılan 1.5 kilo light LME yi tavsiye ederim. hepsini koyabilirsiniz. DME alacaksanız 1 kilo kadar koyabilirsin. Daha hassas sonuçlar için hidrometre ölçümü tavsiye ederim. OG 1.060’ı geçmesin.