Damacanaya kurulum acemiliği

(Volkan) #1

Merhabalar, yaklaşık 2 yıldır 15 civarı kit kurdum, hafta sonu ilk kez iki kit birden kurayım dedim. Kovada Export Pilsner, damacanaya da Ambiorix kurdum. Önce ambiorix’i kovayı sanitize edip şerbeti hazırladım, huni yardımıyla damacanaya aktardım ve mayaladım ama sonra damacanayı starsanlamadığımı fark ettim. Zaten kullandığımız suyu oradan koyuyoruz diye de kendimi avuttum (tek kullanımlık damacana) gaz çıkışı vs herşey normal gidiyor ama 3. gününde rengi çamur gibi görünce içime bir kurt düştü. Bu şekilde starsan’ı unutup kurulum yapan oldu mu? Sonuçta şerbeti hazırladığımız suyu da aynı damacanadan kullandığımız için sorun olmaması gerekiyor değil mi?:grinning:

(Peace) #2

Tercih edilecek bir durum değil ama artık yapilacak tek şey bira tanrılarına bırakmak :grinning: damacanalarin temizliği de iyi marka ise sıkıntı yaratmaz muhtemelen
Renk ile ilgili sıkıntı yok ama çamur doğru tarif :grin: yarın muhtemel şişeleme yapicam örnek alır atarım aynı renk olduğunu görürsünüz.
Gaz çıkışı başladı ise +1 diyelim.

(Volkan) #3

Daha önce hiç şeffaf kap kullanmadığım ve belçika kiti kurmadığım için içeride ne olduğunu zaten bilmiyordum, ilk kez görünce biraz endişelendim ama mesajınız rahatlattı😀 gaz çıkışı normal, krausen de oluşmuş o zaman bekleyip göreceğiz sonucu😊 Bu arada şişeleme için birayı kovaya tekrar aktardığımda şişe şekerini de eritip kovaya atmak istiyorum, daha az tortu için. Karıştırmak gerekiyor mu yoksa eritip kovaya atmam yeterli mi?

(Peace) #4

Tortu yine olacaktır sindirim sonrası.
Şekeri başta kovada eritip aktarirsaniz yeterli şekilde karışacaktır.
Aktarma çubuğunuz olsa çok daha sağlıklı olurdu aktarma işlemi.

(semih E) #5

Starsanlı hortum hazırlayın aktarma için

(Ozan) #6

damacanaya hava kilini nasıl oturtuyorsunuz, özel bir aparatı var mı?

(Şişede Enaz BİRAY) #7

Başlıklı

veya

Tıpalı

(Volkan) #8

Özel aparat da var ama ben damacananın kapağını matkapla deldim, hava kilidini takıp önce koli bandıyla sonra da streçle sardım:) işe yaradı gibi

(Ozan) #9

çok teşekkür ederim, galiba damacanaya da kurma zamanı geldi artık :slight_smile:

(Mustafa Almış) #10

Hocam peki damacanaya ışık geçirgenliği için birşey yapıyor musunuz yoksa aydınlıkta dursa da oluyor mu

(Ahmet Ali Güvenç) #11

selam
siyah renkli bir tişört giydirin…

(Volkan) #12

Ben damacanayı dolabın içine koyduğum için ekstra bir şey yapmadım ama direkt ışığa maruz kalmaması gerekiyor, t-shirt giydirmek en uygun çözüm sanırım

(Volkan) #13

@abar şişeleme yaptınız mı? Örneği merak ettim de😀 bir de ben ölçüm yapmadan şişeleyeceğim, bu kit için 2 hafta yeterli mi?

(Peace) #14

Benim 24 gün durdu kovada
Özellikle Belçika kitlerini uzun süre kovada tutmanız daha iyi sonuç sağlar. Bir hafta daha bekleyin. En iyi sonuç için.
Maalesef örneği unuttum 1 saat eve geldim sirf şişeleme için sonra çıktım aceleyle unuttum maalesef.
Ama net çamur acabasi yok :grinning:

(Volkan) #15

Çok fantastik geldi bu Belçikalılar bana, daha şimdiden abdij için heyecanlanmaya başladım :grinning: teşekkür ederim yardımlarınız için

(Azmi Mizah) #16

Fermentasyon sırasında çamur gibi bulanık görüntü olması çok normal. Genellikle kovada yapıldığı ve içeride olan biten görülmediği için böyle bir durumla karşılaşınca sorun var sanılabilir. Fermentasyon tamamlanınca ve yeterli zaman geçince mayalar büyük ölçüde dibe çökecek (maya türüne bağlı olarak) görüntü berraklaşacaktır.
Doğrudan tek kullanımlık damacanaya kurmaya gelince sizin de dediğiniz gibi zaten eklediğimiz suyu onun içinden aldığımız için özel bir temizlik uygulamasını ben de olsam yapmaya gerek duymazdım, ancak boşalır boşalmaz kullanmak ve kenarda boş olarak bir süredir beklememiş olması kaydıyla.