Dark Lager ve Bock tipi biralar

Selamlar,

Geçen ay lager kit ve açık renk sıvı malt ile ilk biramı yaptım. Şuan oldukça lezzetli ve keyifle içiyorum.

Açıkçası bira kültürü geniş biri değilim. Geçtiğimiz gün Çek Cumhuriyeti’nden Krušovice Cerne denedim. Anladığım kadarı ile dark lager tipine giriyor. İçimi oldukça rahat. Yoğun olmasa da kahve aroması aldım. Köpük az, çok fazla baloncuk çıkarmıyordu. Ayrıca şerbetçi otu acılığı da yok denecek kadar azdı.

Şuan ikinci kit arayışındayım. Açıkçası krusovice gibi hafif dark bira kiti deneyebilirim.

Bu tada en yakın nasıl ulaşabilirim? Bock bira bu tada yakın mıdır?

Lager kit alıp 500gr dark dme +500gr buğday dme ile kursam uygun tat yakalanır mı? veya Muntons Bock kit + 500gr dark dme + 500gr buğday dme ve az miktarda esmer şeker (becerebilirsem belgian candi) mi kullanmalıyım? buğday dme eklememin sebebi daha yoğun köpük istiyor olmam.

sürçülisan ettiysem affola.

Lager kitiyle olmaz.
Ama diğer seçenekler mantıklı.

Cevap için teşekkürler.

Acemi olduğum için sürekli aklıma başka konular takılıyor. Zaman ayırıp cevap verirseniz sevinirim.

Bock kitinde kahve aroması yoğun mudur? Ekstra kahve aroması için bir miktar kahveyi soğuk demleme yönteminden sonra fermantasyonun son 3-4 gününde kovaya eklemek gerekir mi?

diğer bir konu şişeleme şekerinin miktarı ne olmalı? denediğim birada yoğun baloncuk çıkmıyordu, az miktardaydı. Bock kitlerinde 2 küp şeker atmam durumunda aynı durumu yakalayabilir miyim yoksa daha fazla baloncuk mu olur?

Coopers stout ve Coopers porter kitlerini yaptim. Stout’ta 4gr seker atmama ragmen gazlanma az oldu. Porter ona nazaran daha gazli. Porterda sisede bekleme suresi 2 haftadan sonra daha iyi gaz/kopuk var.

Bock kahve aroması yoğun değildir.
Ekstra kahve aroması için bence önce orijinal tarifi yapın.
Sonra denemeleri yapın derim.
Tutmazsa aşırı kahve tadından bu sefer iç bayıyor.
Extra Dark DME de deneyebilirsiniz kahve kullanmak yerine.
bu aromaları daha da belirginleştirecektir. (bunu denemedim ama henüz)

Kahve aroması için stout daha uygun olabilir.

CO2 miktarı az ise ya yeterince bekletmemişsinizdir, ya da düşük sıcaklıkta bekliyordur şişeler, ya da az şeker atmışsınızdır. 2 küp şeker gayet yeterli geliyor.

2 Beğeni

Burayı canlandırayım merak ettim son durum nedir

Küsmüş sanırım birayı yapan arkadaş :smiley:

Selamlar

Mesaji farketmemisim. Asagidaki linkte kurdugum bock kiti ile ilgili kendimce notlari paylastim.

Siseledikten sonra 19-20 derecelerde bekledi. Yalniz simdi kuracak olsam daha az litrede ve en fazla 1000/360 tek seker ile siselerim. 4 gram seker bekledigimden fazla gazlanmaya neden olmus. Bence bu kitin hakki 18 litre civari.

1 Beğeni

geri dönüş için teşekkürler :slight_smile: