DME ile 7-8 litrelik buğday reçetesi

Merhaba,
5-6 kit ile uretim yaptim ve yapmaya devam ediyorum. Son yaptigim 7 litrelik Christmas kiti sonrasi aklima gelen bir konuda onerilerinize ihtiyacim var.

7-8 litre civarinda bugday birasi yapmak istiyorum. Bunun icin 0.5 kg bugday dme, 0.5kg light dme yi kullanarak ve perle serbetci otu ekleyerek bir tarif olusturdum. Daha once tam tahil yapmadigim icin serbetci otunu nasil kullanacagimi bilmiyorum. DME ile birlikte kaynatmam gerekir mi yoksa sadece su ile kaynatip uzerine yine sicak yada soguk su ile eritilmis DME’yi eklesem olur mu?

İlginç bir deneme olacak gibi. Ama sadece DME ile denemeyin derim. Ben olsam 1,5 kg LME’yi 3litre sıcak suda iyice karıştırarak içerisine 30 gr Hersbrucker atıp 30 dakika kaynatırdım. Sonra da 0,5 kg buğday DME ekleyip, su takviyesi ile 8 litreye tamamlardım. Keşke 1 kg’luk lme olsaydı, bu şekilde fazla mı gövdeli olur bilemedim.

2 paket buğday dme kullanmanız daha iyi olur, all grain tariflerde buğday arpa 50-50 civarında kullanılır genelde ama buğday dmenin içinde zaten bu civarda bir arpa mevcut. Öbür türlü buğday karakteri zayıf kalabilir biranızın, DMEyi suda eritip kaynatmanız gerekir.

Bir reçete programı kullanarak en doğru hesaplamayı yapabilirsiniz, web tabanlı brewersfriend’i önerebilirim, brewing method olarak extracti seçin, gerekli bilgileri doldurun.

1 Beğeni