DME, Şişe ve Önerileriniz

Herkese Selamlar!

Dün itibariyle ilk kitimi bitirdim! Yani elde içecek bira kalmadı :smiley:

Yeni kit kurmayı planladığım için eldeki malzemeleri gözden geçirdim. Kedim, ben ilk kitimi kurarken DME’nin paketini parçalamıştı ben de ağızlarını sıkıca kapadığım iki kavanoza doldurmuştum. Öncelikle bu DME kullanılabilir durumda mıdır sizce?

Diğer yandan Ankara’da 33cl şişe temin edebileceğim bir yere dair bilgisi olan var mı acaba? 50’lik oldum olası çok gelmiştir bana. Amerikan dizilerindeki dolabı açıp 33cl birayı yudumlayan adam ben olabilirim :smiley:

Son olarak da bahsettiğim gibi yeni kit(ler) kurmayı planlıyorum. İlk kitimde olduğu gibi güzel bir pilsner kurma fikrinin yanında bir de American Pale Ale planım var. Ancak dün arkadaşımın da desteğiyle üçüncü bir kiti de düşünmeye başladım. Aklımda buğday birası var. Tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler!

33 lük şişe barlardan temin edilebilir. Benim bakkalın dediğine göre 33lük geri gelmiyormuş.
Butikbiraya bulaşmadan önce pek fazla bira içmezdim. Daha doğrusu Gusta varken içiyordum sonra ortadan kayboldu (belki de var ben bulamıyorum). Netice olarak, buğday birası güzeldir. Tabii damak zevki bu.